Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Czwartek, 7 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Sibiu: Rebellin bez strat

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Davide Rebellin zameldował się na mecie 1. etapu Sibiu Cycling Tour w peletonie i bez strat przystąpi do jutrzejszego pojedynku w górach.

Pierwszy etap ze startu wspólnego Sibiu Cycling Tour (po prologu) liczył 195 kilometrów i charakteryzował się pofałdowanym profilem. Na trasie było kilka kategoryzowanych wzniesień, jednak nie były one na tyle trudne, by mocno podzielić stawkę i spowodować większe różnice w klasyfikacji generalnej. Na papierze etap ten był idealny dla uciekinierów, ale w związku z faktem, że w generalce wciąż było bardzo ciasno, masowy finisz wydawał się być bardziej prawdopodobny.


Czterech kolarzy znalazło się w ucieczce dnia: Daniel Turek (Cycling Academy Team), Emil Dam (Team Soigneur – Copenhagen Pro Cycling), Luis Mora (d’Amico – Bottecchia) i Daniel Crista (Tusnad Cycling Team).

Bardzo dobrze ze sobą współpracowali i 60 kilometrów przed metą mieli wysoką, 8-minutową przewagę. Ich szanse na dojechanie do mety nie były małe, choć przed nimi były jeszcze dwa podjazdy. Gdy droga zaczęła się piąć w górę zaczęły się w czołówce ataki, a najmocniejszy przeprowadził Turek.

W grupie zasadniczej tempo bardzo mocno wzrosło, a w dużym stopniu przyczynili się do tego również zawodnicy CCC Sprandi Polkowice. 23 kilometry przed metą, na szczycie ostatniej góry samotnie prowadzący kolarz Cycling Academy miał już tylko 2:35 przewagi.

Pomimo tego, że końcówka prowadziła po płaskim, Turek został doścignięty, zaledwie 3 kilometry przed końcem. O zwycięstwie zadecydował masowy sprint, a w nim najsilniejszy okazał się Steele Van Hoff (One Pro Cycling). Tuż za nimi finiszowali Davide Vigano (Androni Giocattoli – Sidermec) i Filippo Fortin (GM Europa Ovini). Jako pierwszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice przyjechał Nikolay Mihaylov, który był 33. Davide Rebellin, jeden z faworytów do końcowego zwycięstwa, ukończył etap w peletonie, z tym samym czasem co zwycięzca.

Jutro rozegrany zostanie pierwszy z kluczowych etapów, z metą na szczycie 15-kilometrowego podjazdu do Paltinis.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda