Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Niedziela, 10 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Sibiu: Nikolay Mihaylov wygrywa!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Nikolay Mihaylov dopełnił formalności, ukończył ostatni etap bezpiecznie w peletonie i wygrał klasyfikację generalną Sibiu Cycling Tour.

Etap wokół Sibiu miał pofałdowany profil i rozpoczął się od pięciu, 19-kilometrowych rund. Znajdował się na nim punktowany podjazd Poplaca, a na ostatnich 60 kilometrach usytuowane było jeszcze jedno wzniesienie, Slimnic, ze szczytu którego do mety było 10 kilometrów. Finiszowe metry prowadziły po kostce brukowej.


Ucieczka dnia liczyła trzech kolarzy i jechali w niej Gianfanco Zilioli (Nippo – Vini Fantini), DanielTurek (Cycling Academy) i Marco Tizza (d’Amico – Bottecchia). Peleton, prowadzony przez CCC Sprandi Polkowice, pozwolił im na wypracowanie 5-minutowej przewagi.

Po ostatnim okrążeniu z czołówki odpadł Turek, a pozostała dwójka miała 3:20 zapasu nad grupą zasadniczą. Na podjeździe pod Slimnic samotnie oderwał się Zilioli, ale goniący byli bardzo blisko i doścignęli Włocha tuż przy szczycie. Od tego momentu droga prowadziła głównie w dół, a finisz rozegrany został na brukowych i krętych ulicach Sibiu. Peleton mocno się tam rozciągnął, a najszybszym i podejmującym największe ryzyko w zakrętach był Davide Vigano (Androni Giocattoli – Sidermec). Wjechał on na kreskę przed Mateo Malucellim (Unieuro Wilier) i Eduardem Grosu (Nippo – Vini Fantini).

Jadący w żółtej koszulce Nikolay Miahylov mógł sobie pozwolić na spokojne przekroczenie mety w grupie, kończąc ostatni odcinek na dalszej pozycji. Został zwycięzcą końcowej klasyfikacji, stając na podium w towarzystwie Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli – Sidermec) i Alexa Turrina (Unieuro Wilier).

Dla polkowickiego zespołu była ta druga wygrana w imprezie etapowej wywalczona w ten weekend. W sobotę w Tour of Austria triumfował Jan Hirt.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda