Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Czwartek, 18 lutego 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Ruta del Sol: Großschartner i Owsian w czubie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Felix Großschartner zajął 13. miejsce na 2. etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, który zakończył się finiszem ok. 40-osobowej grupy. Niespodziewaną akcje w sprinterskiej końcówce przeprowadził też Łukasz Owsian, który spróbował długiego finiszu.

186-kilometrowy etap do Kordoby, miał w większości płaski profil, ale nie miał to być dzień dla sprinterów. 23 kilometry przed metą znajdował się podjazd 3.kategorii, na którym miała dokonać się selekcja. Niestety w rywalizacji nie mógł wziąć udział Victor de la Parte, który z powodu gorączki musiał zrezygnować ze startu.


Po 35 kilometrach, obfitujących w próby odjazdu i pękanie peletonu, w końcu odskoczyła 4-osobowa ucieczka. Jechali w niej Ruben Pols (Topsport Vlaanderen – Baloise), Reinier Honing (Roompot – Oranje Peloton), Pablo Torres (Burgos-BH) i Aitor González (Euskadi Basque Country – Murias). Ich maksymalny zapas tego dnia wyniósł prawie 4 minuty.

Grupa zasadnicza kontrolowała sytuację i utrzymywała różnicę na niski poziomie. Złapała uciekinierów 30 kilometrów przed metą, jeszcze przed rozpoczęciem wspinaczki. Na podjeździe na samotny atak zdecydował się Kanstantsin Siutsou (Dimension Data), jednak 20 sekund jakie zyskał nad goniącymi nie mogły wystarczyć na dojazd do mety. Później próbował jeszcze Tim Wellens (Lotto Soudal) oraz Daniel Moreno (Movistar), a kilka kilometrów przed końcem grupa się podzieliła i z przodu pedałowało ok. 17 zawodników.

Ostatecznie przed metą stawka się zjechała i zwycięzca został wyłoniony z ok. 40-osobowej grupy. Na finałowym kilometrze długiego finiszu spróbował Łukasz Owsian, który „usiadł” na kole atakującego kolarza Dimension Data. Ta próba się nie powiodła i górski mistrz Polski z 2014 roku został złapany na ostatnich 300 metrach.

Wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis, Solutions Crédits), pokonując Fabio Felline (Trek – Segafredo) i Bena Swifta (Team Sky). Na 13. miejscu finiszował najlepszy tego dnia z „pomarańczowych”, Felix Großschartner.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda