Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "verva-activejet.com"
Niedziela, 14 sierpnia 2016

verva-activejet.com/Szymon Gruchalski PUK: Michał Podlaski najlepszym z biało-czerwonych

(Fot. verva-activejet.com/Szymon Gruchalski)
Michał Podlaski z VERVA Activejet Team zajął trzecie miejsce w wyścigu Puchar Uzdrowisk Karpackich. Najlepszy okazał się Włoch Antonio Parrinello z d’Amico-Bottecchia, a drugi był Estończyk Peeter Pruus z Rietumu-Delfin.

150-kilometrowy wyścig z Jedlicza do Rymanowa obfitował w wiele ucieczek i akcji zaczepnych. Decydujące o losach wyścigu ataki nastąpiły na 45 kilometrów przed metą, gdy do przodu oderwała się grupa 13 zawodników, a wśród nich Michał Podlaski.


Praktycznie wszystkie silne grupy miały swojego przedstawiciela w odjeździe i przewaga zaczęła szybko rosnąć. Chwilę później było już jasne, że to właśnie w tej grupie znajduje się przyszły zwycięzca wyścigu.

Na rundach w Rymanowie zaatakował Parrinello i Pruus, którzy zyskali kilkunastosekundową przewagę. Następnie Parrinello pozostawił za swoimi plecami rywala i samotnie pomknął do mety. Drugie miejsce zdołał utrzymać Pruus, choć niewiele zabrakło, aby dogonił go Michał Podlaski.

- Weekendowe ściganie w Polsce kończymy zwycięstwem Franczaka i trzecim miejscem Podlaskiego. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego jak zaprezentowaliśmy się w tych dwóch wyścigach - powiedział dyrektor sportowy Darek Banaszek.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda