Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 6 lipca 2009

Przed nami Pomerania Tour


IV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, które odbędzie się w piątek 10 lipca o godzinie 18:30 rozpocznie wyścig Pomerania Tour.

Start kryterium nastąpi na Długim Targu w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy kryterium będzie zarazem prologiem do Pomerania Tour. Wyścig ten odbędzie się na malowniczych terenach Kaszub. I etap o długości 165 km rozpocznie się w Straszynie z metą w Przywidzu. II etap o długości 170 km będzie rozgrywany ze startem i metą w Kartuzach.


Gdańsk już czwarty rok z rzędu gości u siebie wszystkich najlepszych kolarzy naszego kraju oraz zaproszone grupy z zagranicy. Należy podkreślić, że poprzednie edycje kryterium okazały się wielkim sukcesem co podkreślały nie tylko władze Polskiego Związku Kolarskiego oraz przedstawiciele mediów i sponsorów, ale przede wszystkim sympatycy dwóch kółek z całego Trójmiasta. Można dodać, iż w Polsce tylko w centrach dwóch dużych miast rozgrywane są takie zawody i są to właśnie Gdańsk i Kraków.

W tym roku oprócz wszystkich najlepszych grup polskich zobaczymy grupy z Niemiec i Ukrainy. W wyścigu udział wezmą m.in. aktualny mistrz Polski Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), lider Pro-Ligi Mateusz Taciak (mróz Action Uniqa), zwycięzca królewskiego etapu na Tour de Pologne Marek Rutkiewicz (DHL-Author), Dariusz Baranowski uczestnik Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana i wielu innych światowej klasy kolarzy.

Gdańskie kryterium będzie miało charakter show mającego na celu propagowanie kolarstwa wśród jak największej ilości miłośników dwóch kółek. W tym roku podczas kryterium zostaną wyłonieni liderzy poszczególnych klasyfikacji wyścigu Pomerania Tour: indywidualnej - MRÓZ S.A., górskiej - Active Jet i najaktywniejszego - CCC.

Mieszkańcy grodu nad Motławą będą mogli zobaczyć na wyciągnięcie ręki najlepszych zawodników w kraju oraz obserwować ich walkę podczas 50-krotnego przejazdu przez gdańską starówkę.

Na wyścig Pomerania Tour zaprasza wszystkich mieszkańców Miasto Gdańsk, Gmina Pruszcz Gdański, Gmina Przywidz, Starostwo i Miasto Kartuzy oraz dyrektor wyścigu Piotr Kosmala.

Program wyścigu:

Prolog - Gdańsk, Długi Targ, piątek 10 lipca godz. 18:30
IV Uliczne Kryterium Kolarskie o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska

I Etap - sobota 11 lipca godz. 11.00
Straszyn - Przywidz 165 km

II Etap - niedziela 12 lipca godz. 11.00
Kartuzy - Kartuzy 170 km

Lista ekip
1. Mróz Action Uniqa
2. CCC Polsat Polkowice
3. DHL Author
4. Legia Felt
5. Cartusia
6. Mostostal Puławy
7. Utensil Nord
8. TC Chrobry Felt Głogów
9. Reprezentacja Polski
10. ISD - Ukraina
11. Passau - Niemcy
12. Issac - Niemcy

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2009-07-06 10:49:24
Dodał: '~lazanka'

Odp: Przed nami Pomerania Tour

Go Passau Go! :D

Ocena: 0

Dodano: 2009-07-06 15:58:07
Dodał: '~kibic'

nie było kogo zaprosić???

hahahahahhaha CARTUSIA !!! xD

Ocena: 0

Dodano: 2009-07-06 17:26:05
Dodał: '~Jacek'

Faiting

Też jestem Kibicem ,chcesz sie zemną zmierzyć???

Ocena: 0

Dodano: 2009-07-07 09:20:22
Dodał: '~Tom'

Odp: Przed nami Pomerania Tour

Prośba do Redakcji/użytkowników portalu o szczegóły trasy/mapy etapów. Dzięki;-)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda