Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 16 listopada 2016

s24.pl/Sylwia i Dariusz Krzywańscy Projekt GROM Team ujrzał światło dzienne

(Fot. s24.pl/Sylwia i Dariusz Krzywańscy)
GROM - ten skrót od kilku tygodni krążył w kolarskich kuluarach. Co się za tym kryje, co to oznacza? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy na konferencji prasowej, prezentującej podwaliny Narodowej Grupy Kolarskiej, która odbyła się w hotelu Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie.

GROM - Gdy Rower Oznacza Miłość - pod takim hasłem swoją działalność rozpoczęła Narodowa Grupa Kolarska. Pomysłodawcą i inicjatorem jest Jacek Gardy, który zdradził, że sama idea wykluwała się przez kilka lat.


- Sam pomysł dojrzewał kilka lat. Ja z kolarstwem jestem związany od 37-lat i mogę powiedzieć, że kocham rower. Przed powstaniem rozmawiałem z wieloma osobami. Każdy przyznawał, iż taki projekt jest potrzebny i mamy - mówił szczęśliwy, ale nieco zmęczony Gardy.

O samej grupie wiemy na razie niewiele. Ambasadorami GROMu zostali: Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Lech Piasecki, Mieczysław Nowicki, Henryk Charucki, Jan Jankiewicz oraz prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul. Sama strategia działalności została rozłożona na wiele lat, a finał zaplanowano na rok 2025.

Pierwszym krokiem będzie pozyskanie sponsora strategicznego, który sprawi, że projekt ruszy z miejsca w 2017 roku, a efektem stabilnego i zrównoważonego rozwoju w oparciu o Polskich kolarzy ma być awans do World Touru, a co za tym idzie starty w największych wyścigach świata.

Idea tworzenia narodowych grup kolarskich nie jest nowy. Wcześniej sprawdziły się on w Kazachstanie, Australii, czy na Wyspach Brytyjskich, zatem wypada mieć nadzieję, iż GROM pójdzie właśnie tym tropem.

Jak na razie nie wiele wiadomo też o samych zawodnikach, którzy mieliby kłaść podwaliny pod GROM. Na prezentacji nie padło żadne nazwisko, ale w kuluarach spotkać można było choćby Kamila Zielińskiego, czy Michała Podlaskiego, a także Bartosza Huzarskiego, którego dalszy los wciąż oficjalnie nie jest znany.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Tagi:

GROM

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twoja odpowiedź (na komentarz poniżej)
Autor Tytuł Treść komentarza


Ocena: 0

Dodano: 2016-11-17 21:42:43
Dodał: '~Koks'

Re: Projekt GROM Team ujrzał światło dzienne

dr piatek długi czas pozbawiony robienia mega przekrętów
brawo dla pracodawców

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda