Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Pompka Królaka dla Łukasza Owsiana

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) okazał się najlepszy na trasie 7. edycji Memoriału Stanisława Królaka.

Rywalizacja na prestiżową Pompkę Stanisława Królaka odbywała się na 3-kilometrowej rundzie ze startem i metą w samym centrum Warszawy na Krakowskim Przedmieściu. Męska elita pokonała ją 15-krotnie, co dało łączny dystans 45 kilometrów. Zasady rozgrywania kolejnej eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym były jasne. Na co piątym, tzw. "tłustym" okrążeniu punktowano według klucza 5,3,2,1, na ostatnim 10,6,4,2, a na pozostałych 2,1. Od startu było wiadomo, że o końcowy triumf w 70-osobowym peletonie bić będą się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice i Verva ActiveJet Team, który do stolicy przyjechali w najsilniejszych krajowych składach.


Ostatecznie zwycięsko z pojedynku dwóch naszych eksportowych teamów wyszli "pomarańczowi". Stało się tak za sprawą Łukasza Owsiana i Patryka Stosza, którzy wspólnie w Adamem Stachowiakiem (Verva ActiveJet Team) po pokonaniu 1/3 dystansu oderwali się od reszty stawki i uzbierali najwięcej punktów w klasyfikacji końcowej. Po zwycięstwo sięgnął Owsian, który także jako pierwszy minął kreskę ostatniego kółka. Drugi był popularny "Stachu", a trzeci finiszował Stosz.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda