Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 17 marca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Polskie zespoły na starcie Tour de Suisse 2016!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Organizatorzy 80. edycja Wyścigu Dookoła Szwajcarii poinformowali, które z zespołów pro-kontynentalnych zostały zaproszone do udziału w czerwcowej imprezie. W gronie czterech teamów z ”dzikimi kartami” znalazły się dwie drużyny znad Wisły – CCC Sprandi Polkowice oraz Verva ActiveJet Team.

Jubileuszowa edycja Tour de Suisse zostanie rozegrana w dniach 11-19 czerwca i w ocenie obserwatorów będzie to jedna z najcięższych tras w historii. Zmagania zostaną zainaugurowane w niewielkim miasteczku Baar, gdzie odbędzie się czasówka. Na drugi dzień peleton pozostanie w kantonie Zug, kręcąc się na pagórkowatej pętli w okolicach wcześniej wspomnianego Baar. Dwa następne odcinki powinny być dedykowane uciekinierom, a dla górali będzie to doskonała możliwość rozgrzania się przed alpejskim tryptykiem, który zwieńczy zmagania. Podczas najtrudniejszych etapów 80. edycji Wyścigu Dookoła Szwajcarii organizatorzy zaserwowali kolarzom m.in. powtórką wspinaczkę na lodowiec Rettenbach, w austriackim Solden, czy górskie przełęcze takie jak Furka Pass i Gotthard Pass. Finał zmagań będzie miał miejsce Davos, gdzie zostanie rozegrana druga indywidualna czasówka, jak również kolejny górski etap.


Trasa najeżona trudnościami sprawia, że szwajcarska etapówka będzie jedną z najtrudniejszych w tegorocznym kalendarzu World Tour, co budzi niemałe emocje. W naszym kraju będą one jeszcze większe, gdyż dzisiaj poinformowano, że grono 18 zespołów legitymujących się licencją pierwszoligową, zasilą dwa nasze zespoły CCC Sprandi Polkowice i VERVA Activejet Team. Dla ”pomarańczowych” będzie to trzeci z rzędu start w Szwajcarii. Dla podopiecznych Piotra Kosmali jest to kolejne zaproszenie do startu w wyścigu najwyższej kategorii, a jak przyznaje dyrektor sportowy teamu, stanowi to potwierdzenie prawidłowego rozwoju zespołu, który rośnie w siłę z każdym miesiącem. - To dla nas wielkie wyróżnienie. Tour de Suisse to jeden z największych wyścigów kolarskich na świecie. Jesteśmy dopiero pierwszy rok w gronie ekip Professional Continental, a pomimo tego otrzymujemy zaproszenie do startu w tak prestiżowych wyścigach. Już za kilka dni pojedziemy w Volta Catalunya, teraz zaproszenie na Szwajcarię, a później nasz narodowy Tour de Pologne. To pokazuje, że ekipa rozwija się we właściwym kierunku – powiedział Kosmala.

Pozostałe dwa zaproszenia powędrowały do szwajcarskiego Team Roth i holenderskiego Equipe Roompot – Oranje Peloton.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda