Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 18 listopada 2014

s24.pl/Dariusz Krzywański Pierwsze spotkanie Wibatech Fuji

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W miniony weekend w siedziby firmy Wibatech w Piątkowicach odbyło się pierwsze spotkanie w nowym składzie ekipy Wibatech Fuji.

- Podczas 3-dniowego pobytu spotkaliśmy się z naszymi sponsorami: firmą, która dostarczy nam kaski - ABUS oraz firma, która zabezpieczy nas w ogumienie - CST - relacjonuje Jacek Morajko, kapitan powstającego zespołu. - Mierzyliśmy również rowery FUJI oraz stroje, w których będziemy jeździć w 2015 roku (ubrania dostarczy firma RASO) - dodał.


Spotkanie miało charakter zapoznawczy, ale kolarze odbyli także solidny trening - marszobieg pod Górę Chrobrego w Głuchołazach. Do składu dołączył kolejny nowy, młody zawodnik - Sławomir Janiszewski. Jak informuje Morajko, wciąż trwają rozmowy z innymi kolarzami.

- Poznaliśmy także częściowo kalendarz startów na 2015 rok, ale cały czas staramy się o więcej startów za granicą. Powiem tylko, że kilka ciekawych już jest "zaklepanych".

Grupa Wibatech Fuji na sezon 2015 zostanie gruntownie przebudowana. Wiesław Ciasnocha wraz z Waldemarem Mrozkiem zajmą się polską częścią ekipy. Drugą, zagraniczną jej częścią zaopiekują się: Otto Peter (Niemcy) i Mario Wauch (Austria). Ci dyrektorzy sportowi odpowiadać będą za niemiecko-austriacką część zespołu, która będzie głównie ścigać się w tych krajach oraz w Szwajcarii. Składy będą się także mieszać miedzy sobą, ale to będzie ustalane na bieżąco w miarę potrzeb.

Skład całej ekipy będzie znany do końca października. Sezon przygotowań do sezonu 2015 Wibatech Fuji zacznie prawdopodobnie w lutym w Chorwacji.

Do tej pory Ciasnocha zakontraktował czterech kolarzy: Jacka Morajko (lider ekipy), Przemysława Sobieraja, Sylwestra Janiszewskiego, Dariusza Batka i Sławomira Janiszewskiego. Czekamy na kolejne wieści.

TP

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda