Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "verva-activejet.com" "s24.pl"
Niedziela, 8 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Oleksandr Polivoda wygrał CCC Tour

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Czech Jiri Polnicky z VERVA Activejet Team wygrał ostatni etap wyścigu CCC Tour - Grody Piastowskie. W klasyfikacji generalnej triumfował Ukrainiec Oleksandr Polivoda z Kolss BDC.

Ostatni etap Grodów był niezwykle ciekawy, a akcji nie brakowało od samego startu aż do mety. Kilka górskich premii redukowało peleton z kilometra na kilometr. Największa selekcja nastąpiła na podjeździe pod Srebrną Górę w połowie etapu.


Na czele zostało 18 kolarzy, w tym Adam Stachowiak i Jiri Polnicky z VERVA Activejet Team. W czołówce pracowali kolarze CCC Polsat Polkowice, którzy mieli aż czterech swoich przedstawicieli.

Po zjeździe na płaski teren i rundy w Dzierżoniowie rozpoczęły się kolejne ataki. Bardzo czujny był lider wyścigu Polivoda. Po kilkunastu próbach, w końcu odskoczył Stachowiak. Kolarz VERVY długo jechał samotnie, aż do niego przeskoczył Marek Rutkiewicz z Wibatechu. Duet zaczął zgodnie pracować i wypracował ponad minutową przewagę. Do pracy zabrali się kolarze CCC i Kolss BDC wraz z liderem. Dwójka śmiałków uciekała ponad 30 kilometrów, ale na ostatniej górskiej premii zostali wchłonięci.

Kolejne ataki rozerwały czołówkę na dwie grupy, ale ze zjazdu wszystko ponownie się zjechało. Na ostatnich kilometrach pewny zwycięstwa w wyścigu mógł być Polivoda, a reszta zawodników walczyła już o etap.

Najszybszy na finiszu był zawodnik VERVY Jiri Polnicky, który zakończył wyścig na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej. - To był ciężki etap, pełen walki. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać ten wyścig, gdyż nic innego nas nie interesowało. Niestety nie udało się, ale mój sukces etapowy uwieńczył naszą pracę i aktywną jazdę.

Najlepszy Polak etapu - Dariusz Batek zajął trzecie miejsce. Kolarz ekipy Wibatech Fuji okazał się także najlepszym biało-czerwonym całego wyścigu, kończąc go na 4. miejscu.

Wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2016-05-09 22:42:20
Dodał: '~Anonim'

Re: Oleksandr Polivoda wygrał CCC Tour

Polak nie wygrał bo Huzarski nie startował bo szykuje mieszankę na inne zawody, ten nosek tak sam nie rośnie

Ocena: +2 Głosów: 2

Dodano: 2016-05-10 21:01:41
Dodał: '~Anonim'

Re: Oleksandr Polivoda wygrał CCC Tour

Pan Huzarski gwiazdor który nie poznaje ludzi na ulicy

Ocena: 0

Dodano: 2016-05-13 14:58:11
Dodał: '~Anonim'

Re: Oleksandr Polivoda wygrał CCC Tour

Stary koks

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda