Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 21 września 2007

O Puchar Prezesa PKOl w Dębicy


Przed laty drużynowy Puchar PKOl był jedną z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu w Polsce. Rozgrywany w okolicach Piotrkowa Tryb. poprzedzał mistrzostwa świata w wyścigu drużynowym na 100 kilometrów, będąc ostatnim sprawdzianem formy naszej (i nie tylko) reprezentacji.

ZOBACZ GALERIĘ: - Puchar PKOl 2006 dla Knauf Team

Stowarzyszenie Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich, organizator kolarskiej ProLigi, cyklu, który powstał w 2005 r. na wzór światowego współzawodnictwa kolarzy ProTour, postanowiło przywrócić ten piękny wyścig. Inicjatywa została poparta przez Polski Komitet Olimpijski i osobiście przez Prezesa Piotra Nurowskiego, który objął patronat nad wyścigiem i ufundował puchary dla trzech najlepszych ekip drużynowej jazdy na czas.


Pierwszy wyścig o Puchar Prezesa PKOl odbył się 30.09.2006 r. w Kleszczowie k/Bełchatowa i był to zarazem wielki finał rocznej rywalizacji w kolarskiej Pro Lidze 2006. Główną nagrodę cyklu, złoty rower firmy Arkus&Romet, głównego sponsora Pro Ligi 2006 zdobył kolarz ekipy Knauf Team Marcin Sapa, a jego ekipa zdobyła tytuł najlepszej drużyny.

W roku bieżącym, podsumowanie kolarskiej Pro Ligi 2007 odbędzie się w Dębicy, gdzie w pobliskim Podgrodziu mieści się siedziba firmy Arkus&Romet - główny sponsor cyklu. I jak w roku ubiegłym wielki finał rywalizacji rozpoczniemy wyścigiem (drużynową jazda na czas) o "Puchar Prezesa PKOl", który odbędzie się 22 września, a trasa jego będzie przebiegać wokół miasta Dębica. Wiadomo już, że po rozegraniu 14 wyścigów cyklu zwycięzcą ProLigi został Tomasz Lisowicz z ekipy CCC Polsat Polkowice i on odjedzie główną nagrodą quadem Arkus&Romet. Jednak to nie znaczy, że w Dębicy zabraknie kolarskich emocji i atrakcji. W imprezie, w roli honorowych gości, wezmą udział znakomici niegdyś kolarze (Czesław Lang i Lech Piasecki), a także "gwiazdy ekrany" telewizji Polsat (Dorota Gawryluk, Agata Młynarska, Jarosław Gugała, Marek Horczyczak) którzy wraz z Burmistrzem Miasta Pawłem Wolickim wsiądą na rowery, by pokonać rundę honorową.

Na starcie jazdy drużynowej na czas o "Puchar Prezesa PKOl" zobaczymy wszystkie polskie ekipy zawodowe: Action Uniqa, CCC Polsat Polkowice, Dynatek, DHL-Author, Legia TV4, MapaMap BantProfi i Weltour.

DYSTANS: 53,7 km (trzy pętle wokół Dębicy po 17,9 km).

Lista startowa - Puchar PKOl 2007 <- Pobierz


Program wyścigu - Puchar PKOl 2007 <- Pobierz

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda