Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Środa, 14 października 2015

cccsport.pl/Ioana Simen Nowy kolarz w CCC Sprandi Polkowice

(Fot. cccsport.pl/Ioana Simen)
Grupa CCC Sprandi Polkowice podpisała 2-letni kontrakt z austriackim zawodnikiem, Felixem Großschartnerem.

- Felix to młody kolarz, który ma predyspozycje do jazdy po górach. Chcemy pomóc mu w dalszym rozwoju i wierzymy, że stać go w przyszłości na bardzo dobre wyniki. Jeśli popracuje nad swoją jazdą indywidualną to może sporo osiągnąć w wyścigach etapowych - mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – W tym roku mogliśmy kilkakrotnie obserwować go podczas rywalizacji, gdyż jego kalendarz startów często pokrywał się z naszym. Brał udział m.in. w Tour of Austria, Tour of Croatia, Coppi e Bartali, czy też w imprezach dla młodzieżowców. Mogliśmy zatem z bliska zobaczyć jego jazdę i lepiej go poznać – dodaje.


Felix Großschartner ma 21 lat (w grudniu skończy 22) i tegoroczny sezon jest jego ostatnim w kategorii U23. Ostatnie 4 lata spędził w austriackiej ekipie kontynentalnej Team Felbermayr - Simplon Wels (wcześniej pod nazwą Team Gourmetfein Simplon Wels, RC Gourmetfein Wels oraz Team Gourmetfein - Wels).

- Najlepiej czuję w terenie górzystym, na podjazdach 4-7 kilometrowych i lubię wyścigi etapowe – wyjaśnia swoją charakterystykę Großschartner. - Miałem kilka ofert z innych ekip, ale zdecydowałem się na CCC Sprandi Polkowice. Drużyna ta bardzo szybko się rozwija, ma bogaty kalendarz startów i stwarza swoim młodym kolarzom bardzo dobre warunki.

- Moim celem jest dalszy rozwój i osiągnięcie poziomu zawodników z grup o statusie Professional i WorldTour. W ekipie CCC Sprandi Polkowice chciałbym bardzo dobrze wywiązywać się z funkcji pomocnika, a także wykorzystywać okazję, jeśli będę miał możliwość pojechania na własne konto.

W sezonie 2015 Großschartner odniósł największe sukcesy w swojej karierze. Wygrał klasyfikację górską Tour of Austria, włoską jednodniówką dla kolarzy z kategorii U23, Trofeo PIVA, a także etap w Giro della Regione Friuli Venezia Giulia. Był również 2. na etapie Tour of Croatia, który padł łupem Macieja Paterskiego oraz 3. na najcięższym odcinku Rhône-Alpes Isère Tour. Łącznie 15 razy meldował się na mecie w czołowej „10” i 15 razy kończył zmagania etapowe w czołowej "10" w różnych klasyfikacjach (generalnej, górskiej, punktowej, młodzieżowej).

– Myślę, że mój największy dotychczasowy triumf to ten odniesiony we włoskim Trofeo PIVA. Natomiast zwycięstwo w klasyfikacji górskiej w Wyścigu dookoła Austria odbiło się najszerszym echem w moim kraju. Jechałem w ucieczce na najcięższym etapie i jako pierwszy zameldowałem się na premii górskiej, na słynnym Grossglockner – opowiada.

W ostatnim czasie zwrócił uwagę "worldtourowej" drużyny Tinkoff-Saxo, w której odbył staż. W barwach tego zespołu wystąpił w amerykańskiej etapówce USA Pro Challenge oraz kilku prestiżowych wyścigach jednodniowych – m.in. Milano-Torino, Giro del Piemonte, czy też Paris-Tours.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-10-15 09:35:42
Dodał: '~Anonim'

Re: Nowy kolarz w CCC Sprandi Polkowice

dobry transfer. teraz tylko wietrzenie magazynów i można budować ekipę ,która będzie walczyła a nie tylko startowała

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda