Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Środa, 27 kwietnia 2016

s24.pl/Tomasz Piechal Młodzież z CCC Sprandi Polkowice na KWK

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
5 młodzieżowców CCC Sprandi Polkowice przystąpi do rywalizacji w najbardziej prestiżowym wyścigu etapowym U23 w Europie Środkowo-Wschodniej, Karpackim Wyścigu Kurierów. W składzie znalazł się m.in. Patryk Stosz, 2-krotny zwycięzca klasyfikacji górskiej oraz 9.kolarz zeszłorocznej klasyfikacji generalnej.

Dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice z kategorii U23 będzie to trzecia etapówka w tym sezonie. Wcześniej, wzmocnieni Mateuszem Taciakiem, wystartowali w chorwackim Istrian Spring Trophy, który miał bardzo podobny układ do Karpackiego Wyścigu Kurierów oraz w holenderskim wyścigu zaliczanym do Pucharu Narodów, ZLM-Roompot tour, w której czterech „pomarańczowych” jechało w reprezentacji Polski. Z dobrej strony pokazywał się w nich Alan Banaszek, który był m.in. 5. na ostatnim etapie chorwackich zmagań oraz plasował się na 7. i 11.pozycji w Holandii (Patryk Stosz i Michał Paluta również finiszowali w czołowej „20”.


Poza tą trójką w Karpackim Wyścigu Kurierów wystartują również Kamil Małecki oraz Piotr Brożyna. Polkowicki zespół będzie jednym z aż 40, które staną na starcie imprezy.

Trasa wyścigu

Tegoroczna edycja przejedzie przez trzy kraje – Węgry, Słowację i Polskę. Zmagania rozpoczną się w węgierskim Veszprem, bardzo krótkim, lekko pagórkowatym prologiem o długości 3,3 kilometra. Z tej miejscowości wystartuje również 1.etap, do Papa. Ma on płaski profil i tego dnia spodziewany jest finisz peletonu.

Kolejny odcinek odbędzie się już na Słowacji i będzie miał zdecydowanie bardziej górzysty profil. Na trasie z Trencianskich Teplic do Starej Bystricy znajdą się 4 premie górskie, a ostatnia z nich usytuowana jest zaledwie 7 kilometrów przed metą. 4 większe wzniesienia – Wysoka, Gruszowiec, Pasierbiec i Rozdziele – zaplanowano również na pierwszy polski etap, z Jabłonki do Ciężkowic. Największych trudności można się jednak spodziewać ostatniego dnia rywalizacji. Wtedy to zawodnicy dwukrotnie będą się wspinać na tzw. golgotę, która pod względem nachylenia nie odbiega znacząco od słynnego Gliczarowa, znanego z trasy Tour de Pologne.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Karpacki Wyścig Kurierów (2.2U, 29.04.3.05): Patryk Stosz, Michał Paluta, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Alan Banaszek.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda