Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Piątek, 21 października 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Michal Schlegel kolejnym nabytkiem CCC Sprandi

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Do grupy CCC Sprandi Polkowice dołączył niezwykle utalentowany młody zawodnik z Czech, Michal Schlegel. Związał się on z polkowicką ekipą na 2 lata.

- Michal Schlegel ma potencjał na bardzo dobrego kolarza od wyścigów etapowych. Dobrze jeździ na czas i świetnie czuje się w górach. Pokazał to w tegorocznym Tour de l’Avenir, nazywanym młodzieżowym Tour de France. Uplasował się w nim w czołowej „10” generalki, co jest znakomitym wynikiem – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.


- Postanowiłem dołączyć do CCC Sprandi Polkowice ponieważ jest to mocna, profesjonalna ekipa I przejście do niej z drużyny młodzieżowej, traktuję jako duży krok do przodu – wyjaśnia Michal Schlegel. - Przyszły sezon będzie moim pierwszym, w pełni zawodowym peletonie i mam nadzieje, że zdobędę w nim sporo doświadczenia. Chciałbym być przydatnym członkiem zespołu i pokazać wszystkim, jak jestem mocny. Nie znam jeszcze dokładnie mojego programu startów, ale bardzo ważne będzie dla mnie to, bym w wyścigach, w których wystartuję, był w stanie utrzymać się z najlepszymi, a nawet ich pokonać.

21-letni kolarz przez ostatnie dwa sezony ścigał się w młodzieżowej filii grupy Etixx-Quick Step, AWT Greenway i Klein Constantia. Specjalizuje się w wyścigach etapowych, co potwierdził zajmując w tym roku wysokie 8.miejsce w najbardziej prestiżowej etapówce dla orlików, Tour de l’Avenir. Łącznie przez ostatnie dwa lata ścigał się aż w 22 imprezach kilkudniowych.

Bardzo dobrze radzi sobie też w jednodniówkach oraz jeździe indywidualnej. W zeszłorocznych mistrzostwach świata U23 finiszował na 7.miejscu, jest aktualnym mistrzem Czech zarówno w jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23.

Jego kolarskie CV uwzględnia też dwie wygrane w klasyfikacji młodzieżowej w ostatnich dwóch edycjach Czech Cycling Tour (zajmując w generalce 6. i 8. miejsce), podobne osiągnięcie w East Bohemia Tour (2015) oraz portugalskim GP Internacional Torres Vedras (2015). W swoim dorobku ma również dwa tytuły mistrza kraju w jeździe na czas juniorów.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-10-26 19:11:33
Dodał: '~jo'

Torun i ciastko jest slodkie ....

Z calym szacunkiem ale w CCC potrzeba zmian!!!!! Pierwsza to powinna byc zmiana DYREKTORA SPORTOWEGO !!!!! Pana P.W !!!! POlscy zawodnicy chowaja glowew piasek ..... Nawet GREGA BOLE odpowiednio sie wypowiedzial..... odchodzac.... Panie DARKU niech pan przemysli temat.... !!!

Ocena: 0

Dodano: 2016-10-27 09:39:12
Dodał: '~dyrektor'

Re: Torun i ciastko jest slodkie ....

jak się bawic to się bawic swoich wyje...bac obcych wstawic

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda