Źródło:  "s24.pl"
Środa, 25 marca 2015

Bettini Photo Maciej Paterski wiceliderem w Katalonii

(Fot. Bettini Photo)
Włoch Domenico Pozzovivo zaatakował 2 km przed metą i wygrał trzeci etap wyścigu Dookoła Katalonii. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) stracił koszulkę lidera i obecnie zajmuje 2. miejsce. Ma jednak koszulkę lidera klasyfikacji górskiej.

Prowadzi Francuz Pierre Roland (Europcar). Polak traci do niego 1:08, ale wciąż utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Trzecie miejsce w "generalce" zajmuje Bart De Clerq (Lotto Soudal).

Pozzovivo o trzy sekundy wyprzedził sześcioosobową grupę. Drugi finiszował Irlandczyk Daniel Martin (Cannondale-Garmin), a trzeci Kolumbijczyk Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step).

Podczas wymagającego, górskiego etapu, liczącego 156,6 km, Paterski nie wytrzymał tempa najlepszych kolarzy. Do mety dotarł 42., 1.34 min po zwycięzcy. W "generalce" jest drugi ze stratą 1.08 min do Rollanda. Francuz zajął w środę 20. miejsce - 22 s straty.

Taki sam czas miał najlepszy tego dnia z Polaków - Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który był 27.

Siedmioetapowy wyścig Dookoła Katalonii ma najwyższą kategorię UCI. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Barcelonie.

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda