Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 4 maja 2006

Kwiatkowski: ''Byłem już pewien zwycięstwa''

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski (TKK PACIFIC - SMS Toruń) wygrał XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych "Po Ziemii Kluczborskiej". Kwiatkowski wygrał ostatni etap i był na nim bardzo aktywny, zdobywał na lotnych premiach bonifikaty w postaci sekund i dzięki temu wyprzedził Piotra Gawrońskiego (Baszta Golczewo) w klasyfikacji końcowej o 16 sek.

Jednak Kwiatkowskiemu nie wszystko się układało podczas ostatniego etapu. - Na przedostatniej rundzie, 2 km przed premią lotną ktoś wjechał mi w tylnie koło. Na szczęście mój trener Marcin Mientki jechał drugim wozem w kolumnie i wymiana koła poszła sprawnie. Moi koledzy zaczekali na mnie i dzięki ich pomocy mogłem szybko wrócić do peletonu - powiedział Michał Kwiatkowski.

To wyglądało bardzo dramatycznie, cały peleton przejechał, a za nim goniący go jeden z faworytów wyścigu. Jednak przy wsparciu drużyny lider klubu TKK PACIFIC - SMS Toruń dojechał na czas do peletonu i wygrał ostatni etap. - Zaczęliśmy rozprowadzać 2 km przed metą. Na kilometr do mety doszło do kraksy tuż za moimi plecami, gdy mój kolega z drużyny Łukasz Owsian zostawił mnie na ostatnie 150 m byłem już pewien zwycięstwa na "kresce" - dodał Kwiatkowski.

Ostatni etap rozgrywany był na 4 rundach po 20 km. Kolarze wystartowali z kluczborskiego rynku, po przejechaniu 80 km finiszowali w tym samym miejscu. Pogoda sprzyjała organizatorom, przez cały czas było ciepło i świeciło słońce. Dzięki temu na kluczborskim rynku zebrało się wielu kibićow, którzy dopingowali kolarzy.

Ostatni - 5. etap po pięknym finiszu z peletonu wygrał Michał Kwiatkowski (TKK PACIFIC - SMS Toruń). Drugi "kreskę" minął Igor Krot (Ukraina), a trzeci Kamil Markowski (I Reprezentacja OŚKol).

W klasyfikacji końcowej zwycięzcą został Michał Kwiatkowski (TKK PACIFIC - SMS Toruń). Drugie miejsce zajął Piotr Gawroński (Baszta Golczewo), który na ostatnim etapie był dopiero 50. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Opolszczyzny Andrzej Bartkiewicz (LUKK Bustan Nysa). Bartkiewicz nie wyróżniał się na etapach ze startu wspólnego, jednak świetny wynik na czasówce zapewnił mu wysokie miejsce w klasyfikacji końcowej.

W klasyfikacji punktowej zwyciężył Kamil Markowski (I Reprezentacja OŚKol), w górskiej - Łukasz Owsian (TKK PACIFIC - SMS Toruń). Najaktywnieszym kolarzem był Michał Kwiatkowski, a najlepszym zawodnikiem zagranicznym Rosjanin Artur Jerszow (Jekaterinburg Rosja). Najlepszą drużyną okazała się być TKK PACIFIC - SMS Toruń.