Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Niedziela, 19 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Korona Kocich Gór dla Mateusza Komara

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Mateusz Komar (Domin Sport) triumfował w wyścigu Korona Kocich Gór 2016. Na końcowym podium stanęli również reprezentanci dwóch innych naszych zespołów - Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) zajął 2. miejsce, a Paweł Charucki (VERVA ActiveJet) był trzeci.

184-kilometrowe zawody rozgrywane były na 23-kilometrowej pętli wokół Trzebnicy, z metą na podjeździe "Prababka" w Skotnikach. Okrążenie to było pokonywane 8-krotnie.


"Pomarańczowi" jechali bardzo aktywnie od samego startu. Zdołali wysłać trzech swoich przedstawicieli do 13-osobowej ucieczki – Łukasza Owsiana, Patryka Stosza i Leszka Plucińskiego. Kolejne trio – Adrian Honkisz, Michał Paluta, Marcin Mrożek – byli obecni w 12-osobowej grupie pościgowej, jednak została ona po pewnym czasie doścignięta przez peleton.

W drugiej fazie zmagań na atak z czołówki zdecydował się Łukasz Owsian. Razem z nim zabrał się Artur Detko, Mateusz Komar (obaj Domin Sport) i Paweł Charucki (Verva ActiveJet). Zawodnicy zgodnie współpracowali i nie dali się doścignąć goniącym. Wysokiego tempa, do samej mety nie był w stanie utrzymać tylko Detko i o zwycięstwie zadecydował bezpośredni pojedynek z udziałem trzech kolarzy.

Najszybszy w ciężkiej końcówce okazał się Komar, a Łukasz Owsian uplasował się na 2. miejscu. Trzeci był natomiast Charucki.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda