Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 23 maja 2008

Komentarze po 1. etapie TdP kobiet


Pierwszy etap wyścigu Dookoła Polski kobiet padł łupem Włoszki Allessandry D'Ettorre. W sprinterskim pojedynku zawodniczka Fassa Bortolo zostawiła w tyle Sarę Mustonen (Szwecja) i An van Rie z Vrienden Van Het.

Na 1. etapie wyścigu w rywalizacji, zarówno o punkty na premiach lotnych, jak i o zwycięstwo, nie oglądaliśmy żadnej z Polek. Najlepiej na czwartkowym etapie zaprezentowała 18. na mecie, reprezentująca MKS Start Peugeot Małgorzata Wysocka.


- Dzisiaj jechało mi się całkiem nieźle, noga kręciła się dobrze. Na razie jestem zadowolona ze swojej postawy. Wyścig jest naprawdę bardzo dobrze obsadzony. Są cztery ekipy z Włoch, które mają bardzo silne zawodniczki. Kolejne etapy pokażą na co mnie stać, oby było dobrze. Nie chce się wypowiadać na temat klasyfikacji generalnej, przynajmniej na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć, w jakiej jestem dyspozycji. Będę się starała żeby było jak najlepiej, jestem naprawdę bardzo ambitną zawodniczką, uważam, że stać mnie na bardzo dużo - powiedziała na mecie etapu Wysocka.

Zawodniczka MKS Peugeot dziękowała także Andrzejowi Kicie za to, że stworzył obecną drużynę, w której to ona może ścigać się choćby na wyścigach takich jak ten.

Na mecie etapu ze swojej postawy zadowolona była Sara Mustonen. - Miałam nadzieję na zwycięstwo, ale niestety nie udało się. Nie jestem jednak zawiedziona wywalczoną dziś pozycją. Uważam, że to całkiem przyzwoity rezultat - mówiła Szwedka. Odnosząc się do kolejnych dni Mustonen powiedziała: - Przed nami kolejne etapy. Będę walczyć o zwycięstwo na nich. Mam nadzieję, że się uda. Poza tym nie ukrywam, że chciałabym powalczyć o klasyfikację generalną i tu także liczę na powodzenie - zakończyła zawodniczka reprezentacji Szwecji.

Kolejne doświadczenie na wyścigu w Polsce zbiera trzecia na mecie An van Rie. - Muszę przyznać, że czuję się bardzo dobrze. W zeszłym roku byłam szósta na jednym z etapów, dziś trzecia. Bardzo chciałabym zwyciężyć, to w zasadzie mój cel na ten wyścig. Oczywiście nie byłabym sportowcem gdybym nie myślała o walce o zwycięstwo w całym wyścigu, ale to będzie trudne zadanie. Jeśli natomiast "ugram" etap będę wyjeżdżała stąd bardzo zadowolona - podsumowała Belgijka. W piątek na zawodniczki czeka kolejny odcinek z Piątku do Głowna o długości 118 kilometrów. Do rozdania czekają kolejne punkty na premiach lotnych a także najważniejsze zwycięstwo na mecie w rodzinnym mieście Dariusza Baranowskiego - Głownie.

Wysłuchał Fabian Florek

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2008-05-23 20:24:27
Dodał: '~////'

Odp: Komentarze po 1. etapie TdP kobiet

pozdro Gocha:)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda