Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "PZKol"
Poniedziałek, 30 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Klimkowski wygrał wyścig juniorów "Złote Koło"

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Piotr Klimkowski wygrał ostatni etap i sięgnął po końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Wyścigu juniorów "Złote Koło" - XIII Memoriał Józefa Tropaczyńskiego.

Ostatni odcinek liczył 106,5 kilometra i prowadził wokół Raciechowic. Zmagania rozegrane zostały w trudnych warunkach atmosferycznych i z tego powodu rywalizacji nie ukończyło aż 35 kolarzy. Wśród nich był lider wyścigu, Szymon Krawczyk.


Z tymi ciężkimi warunkami najlepiej poradził sobie Piotr Klimkowski (TKK Pacific Nestle Fitnes), który popisał się solową akcją i sięgnął po zwycięstwo. Wjechał na metę z przewagą 47 sekund nad drugim Jakubem Jąkałą (UKS Sokół Kęty), a trzeci Szymon Tracz (WLKS Krakus BBC Czaja) stracił 55 sekund do triumfatora. Pozostali kolarze przejeżdżali w kilkuosobowych grupkach.

Pierwsza trójka na etapie zajęła również czołowe trzy lokaty w klasyfikacji generalnej.

Wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda