Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "pzkol.pl"
Poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Paweł Urbaniak Kankovsky zwycięża w Wyścigu o Puchar MON

(Fot. Paweł Urbaniak)
Alois Kankovsky zwyciężył w wyścigu UCI o kategorii 1.2, o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Kolarze z kategorii elita rywalizowali na 169-kilometrowej trasie, prowadzącej wokół miejscowości Wysokie Mazowieckie. Profil wyścigu był płaski i zachęcał do szybkiej jazdy. Podczas rywalizacji dochodziło do licznych prób ucieczki, jednak przez długi czas peleton nie pozwalał nikomu na uzyskanie większej przewagi.


W końcu po pokonaniu półmetka oderwała się silna, kilkunastoosobowa grupa, w której jechali m.in. Alois Kankovsky, Vojtech Hacecky (obaj Whirpool Author), Maciej Paterski, Tomasz Kiendyś (obaj CCC Sprandi Polkowice), Sylwester Janiszewski, Jacek Morajko (obaj Wibatech Fuji), czy też Kamil Zieliński (Domin Sport).

Ponad minutowe prowadzenie nie wystarczyło na dojechanie do mety przed peletonem. Ostatni uciekinierzy zostali doścignięci na finałowych 5 kilometrach. Tempo w grupie zasadniczej było wtedy bardzo wysokie i w końcówce stawka się przerzedziła.

Na finiszowych metrach bardzo dobrze ustawieni byli kolarze CCC Sprandi Polkowice - Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak i Alan Banaszek, ale Kankovsky zdołał tuż przed metą wyjść im z koła i sięgnąć po wygraną. Drugi był Latoń, a trzeci Matysiak.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda