Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Sobota, 4 lipca 2015

WSiO 2015 Johim Ariesen wygrał 26. WSiO

(Fot. WSiO 2015)
Johim Ariesen z holenderskiej grupy Metec-THN P/B Mantel wygrał 26. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. – To mój największy sukces w karierze, dziękuję kolegom z drużyny, bo fantastycznie mnie rozprowadzali – powiedział zwycięzca.

Takiego zawodnika jeszcze w historii wyścigu nie było. Wygrał cztery z pięciu etapów. Ten ostatni ponownie po fantastycznym finiszu z peletonu na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Drugie miejsce zajął Czech Alois Kankovsky z grupy Whirpool-Author, a trzecie Eryk Latoń z CCC Sprandi Polkowice.


Przed ostatnim, płaskim etapem z Radomska do Łodzi (180,9 km) apetyty na końcowy sukces mieli sprinterzy wszystkich ekip, bo Holender miał 6 sekund przewagi nad drugim Pawłem Franczakiem z Active Jetu, a 13 sekund nad kolejnymi zawodnikami. A do zgarnięcia było aż 16 sekund bonifikat. Próbował Franczak, który odrobił dwie sekundy na pierwszej premii w Sulmierzycach, ale na końcowych kilometrach wziął udział w kraksie i nie miał szans na odrobienie strat.

Od samego początku kolarze polskich grup, mimo potwornego upału jechali bardzo aktywnie szukając sposobu na rozerwanie peletonu. Udało się po pierwszej lotnej premi. Zaatakowali Adrian Honkisz z CCC Sprandi, Dariusz Batek z Wibatechu, a dołączyli Holender Corne van Kessel z Telenet Ida i Czech Josev Hosek z Whirpool. Uzyskali nawet 2 minuty przewagi. Potem doścignęli uciekinierów Mathias Krigbaum i Emiel Planckkaert z Lotto Soudal. Ich wspólne wysiłki spełzły na niczym, bowiem zostali doścignięci na rogatkach Łodzi.

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Franczak, a trzecie Witaliij Buts. W pierwszej "10" znalazło się jeszcze kilku Polaków: 7. był Dariusz Batek (Wibatech Fuji), 8. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice) i 10. Mariusz Witecki (Domin Sport). Najlepszym góralem okazał się Niemiec Marcel Meisen z Teamu Kuota, klasyfikację młodzieżową wygrał Emiel Planckkaert z Lotto, punktową – Ariesen, a drużynową reprezentacja Łotwy.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda