Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 9 lipca 2015

CCC Sprandi Polkowice Hirt liderem w Austrii

(Fot. CCC Sprandi Polkowice)
Reprezentujący barwy CCC Sprandi Polkowice Jan Hirt potwierdził swoje imponujące predyspozycje podczas pierwszego górskiego etapu Tour of Austria. Dzięki drugiemu miejscu zajętemu podczas środowej rywalizacji, młody Czech objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

- Otrzymałem ogromne wsparcie ze strony kolegów z drużyny, dlatego należą im się słowa uznania. Asekurowali mnie przez cały dzień i dołożyli wszelkich starań, abym rozpoczął walkę na ostatnim podjeździe na czele stawki. Również atak Bronislaua Samoilaua kilka kilometrów przed metą ułatwił mi zadanie. Nie musieliśmy dyktować tempa, czekaliśmy jedynie na reakcję ze strony pozostałych drużyn. Po tym, jak Samoilau został dogoniony 4 kilometry przed metą, przyspieszyłem i w ten sposób dotarłem na szczyt wzniesienia razem z De La Parte. Próbowałem go pokonać w dwuosobowym sprincie, jednak był szybszy - podsumował Hirt.


- Udane Tour de Suisse dało mi wiele pewności siebie i dzięki niemu zacząłem wierzyć, że jestem w stanie dotrzymać tempa najlepszym góralom nawet na najtrudniejszych podjazdach. Także drużyna od tego czasu zaczęła obdarzać mnie większym zaufaniem i wyznaczyła mnie do roli lidera na Tour of Austria. Dzięki temu mogłem oszczędzić energię podczas pierwszych etapów i czekać na rywalizację w górach.

- Mamy koszulkę lidera i oczywiście postaramy się jej bronić aż do zakończenia ostatniego etapu. Wierzę, że nasza drużyna jest wystarczająco silna, by tego dokonać. Czeka nas jeszcze jeden górski etap. Nigdy nie miałem okazji podjeżdżać pod Kitzbüheler Horn, jednak słyszałem, że przypomina Solden z Tour de Suisse, na którym zająłem 7. miejsce. Powinien mi zatem odpowiadać. Czuję, że jestem w dobrej formie i mam nadzieję, że uda mi się ją utrzymać aż do zakończenia wyścigu.

AG

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda