Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "cccsport.eu"
Niedziela, 22 lutego 2015

IMG Studio/Szymon Gruchalski Haut-Var: Aktywny Rebellin kończy na 8. miejscu

(Fot. IMG Studio/Szymon Gruchalski)
Nikolay Mihaylov atakował w pierwszej fazie rywalizacji, a Davide Rebellin w drugiej. Pomimo aktywnej jazdy "pomarańczowych", 2. etap Tour du Haut Var zakończył się finiszem z małego peletonu.

- Próbowałem dziś ataku na ostatnim podjeździe. Jechaliśmy w dwójkę, ale grupy takie jak BMC Racing, czy też Ag2R nie chciały dopuścić, byśmy dojechali do mety i zorganizowali pogoń. Doścignęli nas ok. 6-7 kilometrów przed metą. Czuję, że forma jest dobra i mam nadzieje ją wykorzystać w kolejnych wyścigach – opowiadał Davide Rebellin po etapie.


Początek etapu to seria licznych ataków i prób zawiązania ucieczki. Nikt nie był w stanie zbudować większej przewagi, aż do 60. kilometra. Wtedy to na czele powstał 9-osobowy odjazd, w której miejsce wywalczył Nikolay Mihaylov. Towarzyszyli mu Johan Le Bon (FDJ), Maxim Belkov (Katusha), Yannick Martinez (Europcar), Anthony Turgis (Cofidis), Ignas Konovalovas (Marseille 13 KTM), Julien Guay (Auber 93), Antoine Demoitié (Wallonie – Bruxelles) i Serge Dewortelaer (Veranclassic – Ekoï).

Peleton pilnował, by ich przewaga nigdy nie przekroczyła 2 minut.

Ok.70 kilometrów przed końcem z czołówki odpadł Mihaylov i wrócił do grupy zasadniczej. Uciekinierzy kontynuowali dalej jazdę, w końcówce grupka rozsypała się na kilka części. Ostatecznie wszyscy zostali wchłonięci przed ostatnim podjazdem 1.kategorii pod Tuilières. Chwilę później do ataku ruszył Davide Rebellin. Zabrał się z nim Julien Loubet (Team Marseille 13-KTM). Włoch zameldował się na szczycie, 15 kilometrów przed metą, jako pierwszy. Został jednak doścignięty w końcówce i o zwycięstwie zadecydował sprint z przerzedzonego peletonu. Wygrał go Luca Mezgec (Team Giant-Alpecin), pokonując Philippe’a Gilberta (BMC Racing Team) i Baptista Planckaerta (Roubaix-Lille Métropole). Rebellin uplasował się na 11. miejscu, a w klasyfikacji generalnej zajął 8.lokatę. Ben Gastauer (AG2R La Mondiale) został zwycięzcą całego, dwudniowego wyścigu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda