Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 9 maja 2015

ActiveJet Team/Szymon Gruchalski Grody 2015 dla Pawła Bernasa

(Fot. ActiveJet Team/Szymon Gruchalski)
Sylwester Janiszewski z grupy Wibatech Fuji był najszybszy na rozegranym w Legnicy czwartym, ostatnim etapie wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich. Całą imprezę wygrał Paweł Bernas z ActiveJet Team.

Ostatni etap liczył zaledwie 95 km. Przed startem dotychczasowy lider Bernas mówił, że jeżeli pojedzie uważnie i nie wydarzy się nic niespodziewanego, nikt nie zabierze mu żółtej koszulki. I tak się stało. Zespół ActiveJet pilnował zawodników, którzy byli w generalnej klasyfikacji tuż za Bernasem i szybko kasował wszystkie ich ataki.


Największym wygranym czwartego etapu okazał się Mateusz Taciak, który przed rokiem triumfował w tym wyścigu. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice dzięki aktywnej jeździe i lotnej premii zdołał w klasyfikacji generalnej awansować z czwartego na drugie miejsce.

- Koledzy pojechali dzisiaj jak kolarscy profesorzy. Goniliśmy ucieczkę, w której jechał Tomasz Kiendyś, co mogło wydawać się nielogiczne, ale taki właśnie był plan. Gdy doszliśmy grupkę mogliśmy powalczyć o sekundy bonifikaty na premii lotnej. Wystarczyła jedna, by awansować na podium, ale udało się wygrać i zdobyć 3 sekundy. Dzięki temu awansowałem na drugą pozycję w generalce. Ekipa wykonała świetną pracę tuż przed sprintem, a Tomek Kiendyś rozprowadził mnie tak, że nikt nie był w stanie mnie wyprzedzić – powiedział Mateusz Taciak. - Co prawda nie udało się obronić zeszłorocznego zwycięstwa, ale cieszę się, że dziś się nie poddaliśmy i pomimo płaskiego etapu zdołaliśmy wskoczyć na podium.

Mimo wielu prób ucieczek o etapowym zwycięstwie w Legnicy decydował sprint. Najlepiej rozegrał go Sylwester Janiszewski, a tuż za nim metę minęli Niemiec Pascal Ackermann (Rad Net Rose Team) i Paweł Franczak (ActiveJet).Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-05-10 00:23:53
Dodał: '~haha'

:D

Fifek znów 2 lata?

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda