Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 28 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański GMP: Paulina Brzeźna-Bentkowska obroniła tytuł

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Paulina Brzeźna-Bentkowska obroniła tytuł Górskiej Szosowej Mistrzyni Polski elity kobiet. Drugiego dnia czempionatu na najwyższym stopniu podium stanęły także Alicja Ratajczak (U23), Karolina Perekitko (juniorka) oraz Kinga Kalembkiewicz (juniorka młodsza).

Zawodniczki na trasę ruszały w kilkuminutowych odstępach - najpierw elita i orliczki, potem juniorki, a na koniec juniorki młodsze. Miały one przed sobą odpowiednio 3, 2 lub 1 rundę - tę samą, którą w sobotę pokonywali mężczyźni.


Wyścig elity kobiet rozpoczął się od ataku Agnieszki Bacińskiej. Chwilę później na kontratak zdecydowała się Joanna Szklanny i po dosyć długiej pogoni zdołała dołączyć do prowadzącej. Pomimo ich starań i zgodnej współpracy peleton doścignął ten duet na drugim okrążeniu. Chwilę później z grupy rozpoczęły się kolejne próby odjazdu. Aktywna była m.in. Monika Żur, Katarzyna Wilkos, czy też Ewelina Szybiak, ale żadna z nich nie była w stanie wypracować większej przewagi.

Po zjeździe z rund, na dojeździe do Wysowej Zdrój, ok. 20 kilometrów przed końcem, solową akcję przeprowadziła obrończyni tytułu, Paulina Brzeźna-Bentkowska. Uzyskała ona ok. 50 sekund zapasu, a za nią mocno na pedały naciskała Alicja Ratajczak. Zawodniczka MAT ATOM Sobótka utrzymała prowadzenie i sięgnęła po kolejny tytuł mistrzyni Polski. Ratajczak zameldowała się na drugiej pozycji, zdobywając w ten sposób dwa medale - srebrny w elicie i złoty w U23. Jako trzecia kreskę przecięła koleżanka triumfatorki z zespołu, Katarzyna Wilkos.

Na podium orliczek stanęły również Nikol Płosaj i Marta Lach.

W wyścigu juniorek decydujący odjazd uformował się stosunkowo wcześnie, bo na pierwszym okrążeniu. Liczył on 4 zawodniczki - Ewelina Sikora, Karolina Perekitko, Nikola Różyńska i Aurela Nerlo. Razem wjechały one na ostatni, ok. kilometrowy podjazd prowadzący do mety, a w sprincie najszybsza była mistrzyni Polski ze Świdnicy oraz była zwyciężczyni górskich mistrzostw juniorek młodszych, Perekitko. Srebro wywalczyła Różyńska, a brąz Nerlo.

Sprint z kilkuosobowej grupki zadecydował też o tytule w kategorii juniorka młodsza. Wygrała go Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska), pokonując Martinę Stecką (WLKS Krakus BBC Czaja) oraz Natalię Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-09-13 09:16:27
Dodał: '~kibic'

kibic

Nieżle :)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda