Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Czwartek, 10 września 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański GMP na szosie już w weekend

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W najbliższy weekend (12-13 września) kolarze szosowi powalczą o tytuły Górskich Mistrzów Polski w Jeleniej Górze i Karkonoszach. Przez dwa dni rozdanych zostanie osiem kompletów medali w kategoriach od juniora młodszego po elitę.

Swoje zmagania będą mieli również amatorzy bez licencji, a więc każdy kto ma rower, kaski i odrobinę kondycji może się spróbować.


Jelenia Góra już po raz trzeci będzie miejscem zmagań najlepszych szosowych "górali" w naszym kraju. Bazą wyścigu jak co roku stanie się Plac Piastowski, w uzdrowiskowej dzielnicy miasta Cieplice. Stąd kolarze będą ruszać na bardzo wymagającą rundę.

Podjazd od Podgórzyna przez Przesiekę do Drogi Sudeckiej uznawany jest za jeden z najtrudniejszych odcinków asfaltowych w Polsce. Przewyższenia ponad 350 m na jednej rundzie pozwolą wyłonić prawdziwych specjalistów od górskich wspinaczek.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski podzielone zostały na dwa dni rywalizacji. W sobotę (12 września) do walki staną młodsze kategorie wiekowe oraz Elita Kobiet, w ubiegłym roku Panie ścigały się na 60 km trasie (4 rundy), a najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Brzeźna-Bentkowska z TKK Pacific Toruń. W tym roku w rywalizacji kobiet zaplanowano o jedno okrążenie więcej.

Drugi dzień zmagań (niedziela), to początkowo rywalizacji Amatorów. Zawodnicy bez licencji mają do wyboru trasę 35 lub 60 km. Po Amatorach czeka nas wisienka na torcie czyli wyścig męskiej elity i orlików. Najlepsi szosowcy w Polsce będą mieli do pokonania 122,5 km poprowadzone na 9 rundach (o jedną rundę więcej niż w roku ubiegłym).

W 2014 roku najlepszym polskim góralem okazał się Łukasz Owsian, który na metę wjechał wspólnie ze sowim ówczesnym kolegą klubowym Tomaszem Marczyńskim (CCC Polkowice). Kto zostanie najlepszym szosowym góralem w tym roku? Dowiemy się w niedzielę około godz. 18:00.

Program Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, trasy wyścigów oraz wszystkie inne informacje można znaleźć na stronie www.karkonoskiklasyk.pl oraz na FB imprezy www.fb.com/karkonoskiKlasyk.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: +1 Głosów: 1

Dodano: 2015-09-10 14:32:01
Dodał: '~Anonim'

Re: GMP na szosie już w weekend

Owsian wygra a na Giro i Austrii ze sprinterami przyjeżdża.

Ocena: 0

Dodano: 2015-09-10 21:38:28
Dodał: '~Anonim'

Re: GMP na szosie już w weekend

Pewnie tak,bo kontroli nie będzie :)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda