Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański GMP: Łukasz Owsian ze złotem w elicie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) zdobył w Wysowej-Zdrój drugi w karierze złoty medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. W wyścigu do lat 23 najlepszy okazał się Stanisław Aniołkowski (VERVA ActiveJet Team).

W ucieczce dnia, która rozstrzygnęła między sobą sprawę zwycięstwa, w kategorii elita znaleźli się: Kamil Zieliński (Domin Sport), Michał Podlaski(VERVA ActiveJet Team), Jacek Morajko (Wibatech Fuji), Adrian Brzózka (JBG2), Leszek Pluciński i Łukasz Owsian (obaj CCC Sprandi Polkowice) i Bartosz Warchoł (Whirpoola).


Siódemka zgodnie pracowała i szybko zbudowała bezpieczną przewagę nad peletonem. Na końcowe metry najwięcej sił zachował Owsian, który zdobył tym samym drugi w karierze złoty medal tej imprezy. Na drugim stopniu podium stanął Zieliński, a trzeci był Podlaski.

W wyścigu młodzieżowców walka o złoto również rozegrała się po sprinterskim pojedynku. Stanisław Aniołkowski z VERVA Activejet Team pokonał Alana Banaszka z CCC Sprandi Polkowice. Po brąz sięgnął Patryk Górecki z KS Pogoń Mostostal Puławy.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda