Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 13 września 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański GMP: Dominacja TKK Pacific Toruń

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness) został górską mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym w Przesiece. Zawodniczki toruńskiego klubu zajęły całe podium elity kobiet.

Srebrny medal wywalczyła jej klubowa koleżanka Anna Plichta, a brąz młodsza siostra Pauliny Monika Brzeźna.


Warto dodać, że tempo narzucone głównie przez zawodniczki klubu TKK Pacific Toruń już od samego początku wyścigu spowodowało, że na pierwszej rudzie peleton podzielił się na dwie części, z czego ta druga zdecydowania walczyła o przetrwanie.

Brzeźna-Bentkowska i Plichta zaatakowały już na pierwsze rundzie i do samej mety tylko powiększały przewagę. Za nimi szybko utworzyła się mocna grupa pościgowa, w której znalazły się Monika Brzeźna, Monika Żur, Natalia Nowotarska, Martyna Klekot i Katarzyna Wilkos. Pierwsza z pościgu odpadła Klekot. Wilkos kilkukrotnie zostawała z tyłu i wracała do grupy pościgowej.

Kiedy czołówka spokojnie powiększała przewagę, żeby pomiędzy sobą rozegrać finisz, to w grupie pościgowej odbywał się drugi wyścig. Po pierwsze do zdobycie był brązowy medal w kategorii elita, a po drugie do rozdania czekał cały komplet medali w kategorii U-23.

Z drugiej grupy najsilniejszą okazała się, zresztą zgodnie z oczekiwaniami, Monika Brzeźna, która sprytnie wyczekała moment kryzysu Żur i "poprawiła" atak Nowotarskiej samotnie odjeżdżając po brąz GMP.

Emocjonująca rywalizacja rozegrała się pomiędzy Moniką Żur i Natalią Nowotarską na ostatniej rundzie wyścigu. Zawodniczka Mróz Jedynka Kórnik, wzorem młodszej z sióstr Brzeźnych, skorzystała z chwili słabości podopiecznej Andrzeja Piątka i na początku ostatniej rundy dojechała zawodniczce na co dzień ścigającej się w kolarstwie górskim. Kiedy wydawało się, że złoto zgarnie Nowotarska, Żur na ostatnie zjeździe odżyła. Doścignęła rywalkę tuż przed podjazdem na metę, wyprzedziła i w pięknym stylu została górską mistrzynią Polski orliczek. Nowotarska, która ten wyścig powinna zaliczyć do bardzo dobrych musiała zadowolić się srebrem w kategorii młodzieżowej. Brąz wywalczyła dzielna Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Nestle Fitness).

W pierwszej dziesiątce wyścigu open znalazło się aż pięć zawodniczek TKK Pacific Nestle Fitness, co świadczy o sile zespołu, zgraniu i mocy. Warto pochwalić także Monikę Żur i Natalię Nowotarską za walkę do końca. To wszystko sprawiło, że był bardzo ciekawy wyścig, choć zwycięstwo podopiecznych Pawła Bentkowskiego nikogo nie powinno dziwić.

Także zawodniczka TKK Pacific Nestle Fitness wygrała wyścig juniorek. Złoty medal zdobyła, nie kto inny, tylko mistrzyni Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas oraz brązowa medalistka szosowych MŚ 2014 - Agnieszka Skalniak.

Zwycięstwo było zdecydowane, ponieważ druga zawodniczka na mecie, czyli górska wicemistrzyni Polski Marta Lach (UKS SOKÓŁ KĘTY), straciła do zwyciężczyni prawie 2:40. Trzecia na mecie - Gabriela Wojtyła (GOODMAN ZATOR), była wolniejsza od Skalniak o 4:28 sek.

Najlepszą juniorką młodszą została Ewelina Sikora (WLKS KRAKUS BBC CZAJA), podopieczna trenera Zbigniewa Klęka - trenera Katarzyny Niewiadomej, Rafała Majki, czy Tomasza Marczyńskiego.

Wyniki:
1. BRZEŹNA-BENTKOWSKA Paulina (TKK Pacific Nestle Fitness) 2:28:40
2. PLICHTA Anna (TKK Pacific Nestle Fitness) 2:30:07
3. BRZEŹNA Monika (TKK Pacific Nestle Fitness) 2:35:42
4. ŻUR Monika (4f Scott Racing Team) 2:37:17
5. NOWOTARSKA Natalia (Mróz Jedynka Kórnik) 2:37:44
6. WILKOS Katarzyna (TKK Pacific Nestle Fitness) 2:40:11
7. RATAJCZAK Alicja (Mróz Jedynka Kórnik) 2:40:45
8. KARDAŚ Aleksandra (TKK Pacific Nestle Fitness) 2:41:48
9. KLEKOT Martyna (Unipol Częstochowa) 2:41:55
10. KAPUSTA-SZYDŁAK Sylwia (LKS Atom Dzierżoniów) 2:42:22

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda