Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 9 lipca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Feminin: Polki znów w czołówce

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Aż dwa etapy musiały pokonać zawodniczki podczas przedostatniego dnia zmagań w Tour de Feminin 2016. Co nas szczególnie cieszy, znów z bardzo dobrej strony pokazały się biało-czerwone.

Na przedpołudniowej, 14.5-kilometrowej czasówce trzeci czas wykręciła Anna Plichta (BTC City Ljubljana), która dzięki temu umocniła się na 4. miejscu w generalce. Siódmy rezultat na mecie osiągnęła Ewelina Szybiak (LKS Atom Dzierżoniów), a 12. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT ATOM Sobótka).


Czwarty etap to 71-kilometrowy odcinek ze startem i metą w Rumburk. Tym razem popis jazdy dały podopieczne Pawła Bentkowskiego. Po trzech zwycięstwach na górskich finiszach koszulkę najlepszej góralki przywdziała Marta Lach, a 8. miejsce w klasyfikacji etapu wywalczyła Katarzyna Wilkos. W klasyfikacji generalnej Ania Plichta nadal plasuje się na czwartym miejscu z 16-sekundową stratą do Cecilie Uttrup Ludwig (Team BMS BIRN).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda