Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 26 września 2006

Drużynowy Puchar PKOl - powrót do tradycji


Przed laty drużynowy Puchar PKOl był jedną z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu w Polsce. Rozgrywany w okolicach Piotrkowa Tryb. poprzedzał mistrzostwa świata w wyścigu drużynowym na 100 km, będąc ostatnim sprawdzianem formy dla naszej (i nie tylko) reprezentacji.

Stowarzyszenie Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich, organizator Pro Ligi o Złoty Rower Arkus&Romet, cyklu który powstał w 2005 r. na wzór światowego współzawodnictwa kolarzy Pro Tour, postanowiło przywrócić ten piękny wyścig.


Inicjatywa została poparta przez Polski Komitet Olimpijski i osobiście przez prezesa Piotra Nurowskiego. 30 września w Kleszczowie (koło Bełchatowa) odbędzie się Puchar PKOl, będący zarazem wielkim finałem rocznej rywalizacji w Pro Lidze. W Kleszczowie fetować więc będziemy najlepszą drużynę i najlepszego kolarza tegorocznego cyklu Pro Ligi, w którym główna nagrodę funduje firma Arkus&Romet.

Wiadomo, że trofea zdobędzie Marcin Sapa i ekipa Kanuf, dla których tegoroczny sezon był bardzo udany, ale to nie znaczy, że w Kleszczowie zabraknie emocji i atrakcji. W imprezie, w roli honorowych gości, wezmą udział znakomici kolarze, którzy dla Polski zdobywali medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich właśnie w jeździe drużynowej - Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Czesław Lang, Lech Piasecki, Jan Jankiewicz, Zenon Jaskuła, Andrzej Sypytkowski, Marek Leśniewski. Mistrzowie jeszcze raz wsiądą na rowery, by pokonać rundę honorową. Na strarcie wyścigu PKOl zobaczymy wszystkie polskie ekipy zawodowe: Intel Action, Knauf Team, DHL Author, CCC Polsat, Legię Bazyliszek, Nobless i MBK Cycles Scout.

PROGRAM
11.30 - prezentacja ekip i podpisywanie listy startowej
11.50 - prezentacja gwiazd
12.00 - strat wyścigu gwiazd
12.30 - start pierwszej ekipy
12.45 - przyjazd gwiazd na metę
13.30 - przyjazd na metę ostatniej ekipy
13.45 - dekoracje i zakończenie Pucharu PKOl oraz ProLigi

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda