Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 27 lipca 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Dookoła Podlasia: zwycięstwo Andrija Wasyluk

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Ukraiński kolarz Andrij Wasyluk z grupy Kolss BDC wygrał pierwszą edycję wyścigu Dookoła Podlasia, który w niedzielę zakończył się w Zambrowie. Ostatni etap wygrał Holender Stefan Poutsma (Jo Piels) przed Łotyszem Kristsem Neilandsem i Słowakiem Erikiem Baską.

Na trzech końcowych rundach prowadzących ulicami Zambrowa z porwanego peletonu wyskoczyła trójka kolarzy, którzy zyskali kilkunastosekundową przewagę nad ścigającą ich grupą. Na ostatnich metrach najszybszy był Poutsma, który o kilkanaście centymetrów wyprzedził młodego Łotysza z narodowej ekipy tego kraju i Erika Baskę z reprezentacji Słowacji. Na mecie prowadząca trójka miała już tylko trzy sekundy przewagi nad grupą, w której byli faworyci do końcowego zwycięstwa.


Jadący w żółtej koszulce Wasyluk utrzymał dzięki temu sekundową przewagę w klasyfikacji nad Kamilem Zielińskim (Domin Sport) i Kazachem Matwiejem Nikitinem z drużyny Seven Rivers. Ekipa Kolss BDC triumfowała również w klasyfikacji drużynowej wyścigu.

Niedzielny etap, długości 148 kilometrów, stał pod znakiem zaciętej walki zarówno o końcowe zwycięstwo, jak i o koszulki w poszczególnych klasyfikacjach. Na lotnych premiach toczyła się walka o sekundy, z której zwycięsko wyszedł Niemiec Hennig Bommel (Rad.Net Rose).

Na trasie etapu znajdowało się aż dziewięć górskim premii, a na nich bezkonkurencyjny, podobnie jak w sobotę, był Francuz Pierre Moncorge z zespołu Blizz Merida. Młody kolarz szwedzkiej drużyny powiększył dzięki temu przewagę w klasyfikacji najlepszych wspinaczy. Na mecie, odbierając koszulkę i puchar, poprosił o możliwość podziękowania zambrowskiej publiczności za wspaniała atmosferę.

Bardziej wyrównana była rywalizacja w klasyfikacji młodzieżowej. Jadący w białej koszulce Adrian Banaszek poturbował się na trasie w kraksie, ale dogonił czołową grupę. Przegrał jednak rywalizację z Neilandsem, który był drugi na mecie z przewagą kilku sekund nad grupą i dodatkowo zyskał bonifikatę.

Wyniki drugiego etapu:
1. Stefan Poutsma (Jo Piels) - 3:34.27
2. Krists Neilands (Łotwa)
3. Erik Baska (Słowacja) obaj ten sam czas
4. Christian delle Stelle (CCC Sprandi Polkowice) strata 3 s
5. Jeff Vermuelen (Jo Piels)
6. Nikolai Brochner (Riwal Platform) - obaj ten sam czas

Klasyfikacja końcowa:
1. Andrij Wasyluk (Kolss BDC) - 7:59.32
2. Kamil Zieliński (Domin Sport) strata 9 s
3. Matwiej Nikitin (Seven Rivers) 11
4. Stefan Poutsma (Jo Piels) 32
5. Krists Neilands (Łotwa) 37
6. Viesturs Luksevics (Łotwa) ten sam czas

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda