Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Domin Sport"
Czwartek, 24 marca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Domin Sport przed nowym sezonem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Ekipa Domin Sport także w tym sezonie będzie ścigała się z licencją Continental Team. Do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników, którzy zamknęli 9-osobowy skład. Drużyna zapowiada, że chciałaby stanowić trzecią siłę polskiego peletonu.

Zmiany w składzie komentuje dyrektor sportowy, Wojciech Pawlak: - Dołączył do nas Mateusz Komar, który w swojej karierze wygrywał finisze z małej grupy i kryteria, ale także m.in. Małopolski Wyścig Górski, co świadczy o jego wszechstronności. Drugim wzmocnieniem jest dobrze radzący sobie w górach Dominik Oborski. Trzeci zawodnik to Chris Wiatr, Amerykanin polskiego pochodzenia, który przeprowadził się właśnie do Europy, by tutaj kontynuować swoją kolarską przygodę.


Sześciu kolarzy, którzy pozostali w ekipie to zawodnicy w ubiegłym roku wygrywający wspólnie m.in. Memoriał A.Trochanowskiego, etapy Bałtyk-Karkonosze czy Podlasie Tour. Wśród nich jest Kamil Zieliński, piastujący koszulkę lidera w czasie Tour de Pologne 2015. Ekipę poprowadzą Andrzej Domin i Wojciech Pawlak.

To właśnie dzięki determinacji Andrzeja Domina zespół każdego roku może na nowo stawać na starcie. W tym roku zawodnicy będą ścigali się na rowerach Colnago, a dzięki wsparciu Henryka Charuckiego i firmy Harfa-Harryson ubiorą też buty marki Mavic i kaski oraz okulary BBB. Niezmiennie bazą treningową zespołu jest Hotel Jedlinka w Jedlinie-Zdroju, gdzie w zimie kolarze odbyli cztery obozy przygotowujące do sezonu. Pierwszy sprawdzian formy w kwietniu, podczas wyścigów w Dzierżoniowie i Sobótce.

- Cieszę się, że w tym roku mogłem dołączyć do grupy Domin Sport – komentuje Mateusz Komar. - To dobra, waleczna drużyna. Podoba mi się jej charakter, a moja osoba jeszcze dodatkowo wzmocni skład. Znam się dobrze z większością zawodników, pozostałych miałem już okazję poznać podczas zgrupowań. Myślę, że stworzymy zgrany team i namieszamy trochę w polskim peletonie.

Skład Domin Sport 2016: Artur Detko, Mateusz Komar, Patryk Kostecki, Mateusz Nowak, Dominik Oborski, Jarosław Rębieski, Chris Wiatr, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda