Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Domin Sport" "s24.pl"
Czwartek, 26 marca 2015

Domin Sport Domin Sport na dzień przed sezonem

(Fot. Domin Sport)
Ekipa Domin Sport kilka dni temu rozpoczęła dwutygodniowe zgrupowanie w Hotelu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju. Obóz potrwa do 5 kwietnia i jak twierdzi dyrektor sportowy Wojciech Pawlak, jest to ostatnie zgrupowanie przed sezonem.

Miejscowość, w której trenują zawodnicy, położona jest w Sudetach Zachodnich, czyli to świetne miejsce, by poćwiczyć na trasach Grodów Piastowskich, czy Ślężańskiego Mnicha, a przecież rozpoczęcie sezonu w Sobótce tuż, tuż. Warto dodać, że położenie Jedliny sprzyja trenowaniu jazdy po górach i w trudniejszym terenie.


- Hotel Jedlinka okazał się idealną bazą wypadową na treningi i najbliższe wyścigi. Możemy być zadowoleni z dyspozycji kolarzy. Część z nich wróciła niedawno z Hiszpanii, reszta też jest bardzo dobrze przygotowana, ponieważ zima w Polsce była w tym roku łaskawa. Starty w Czechach pozwolą kolarzom na „przetarcie” przed Ślężańskim Mnichem i pierwszymi wyścigami w kraju. Odebraliśmy już rowery, stroje i resztę sprzętu. Mamy wszystko, co potrzebne, żeby dobrze otworzyć sezon - powiedział Wojciech Pawlak.

W większość dni kolarze trenują w komplecie, w pozostałe wykonując ćwiczenia według indywidualnych planów treningowych. Podczas zgrupowania przewidziano dwa wyjazdy na wyścigi do Czech. Pierwszy z nich, Trofeo Cinelli, zostanie rozegrany 28 marca w Hlohovcu. Drugi to zaliczany do Pucharu Czech klasyk Velka Bites-Brno-Velka Bites, który odbędzie się 5 kwietnia.

Jednym z najbardziej doświadczonych kolarzy zespołu Andrzeja Domina jest Jarosław Rębiewski, który wiele wnosi swoim doświadczeniem dla reszty kolarzy. - To nasz kolejny obóz, połączony ze startami. Pracujemy głównie nad siłą, bo ścieżki w tutejszym regionie są typowo górzyste i chcemy maksymalnie to wykorzystać. Poruszamy się między innymi trasami wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Grupa odmeldowała się w pełnym składzie, łącznie z kolarzami, którzy przygotowywali się wcześniej w Hiszpanii. Jest więc okazja, żeby w pełni się zintegrować, a wyścig w Czechach będzie pierwszym sprawdzianem dla ekipy w takim składzie.

Skład Domin Sport na sezon 2015: Paweł Charucki, Artur Detko, Jakub Foltyn, Patryk Kostecki, Tobiasz Pawlak, Mateusz Nowak, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński.

Pierwszy start grupy już w sobotę. Powodzenia!

 Mini sondaż

To będzie dobry sezon dla ekipy Domin Sport?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 4

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda