Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Niedziela, 31 lipca 2016

CCC Sprandi Polkowice/Mario Stiehl Davide Rebellin 5. w Rad am Ring

(Fot. CCC Sprandi Polkowice/Mario Stiehl)
Davide Rebellin zajął 5. miejsce w niemieckiej jednodniówce, Rad am Ring. Wygrał po solowej akcji Paul Voss (Bora Argon 18).

16 ekip, a wśród nich dwie, które uczestniczyły w niedawno zakończonym Tour de France, Giant-Alpecin i Bora Argon 18, stanęły na starcie nietypowego, 140-kilometrowego wyścigu. Nietypowego, ponieważ w pełni prowadzącego po torze wyścigowym. Najpierw kolarze ścigali się na pagórkowatej i selektywnej rundzie o długości 24 kilometra, a po nich wykonali 5 okrążeń po krótszym, 5,1-kilometrowym torze, na którym w przeszłości rozgrywano wyścigi Formuły 1.


Zmagania były bardzo intensywne od samego startu. Wielu kolarzy próbowało się oderwać, a drużyna CCC Sprandi Polkowice była jedną z bardziej widocznych na czele wyścigu. Nikt przez długi czas nie był w stanie wypracować większej przewagi, ale mocne tempo w peletonie sprawiło, że stawka się podzieliła.

Na trzeciej rundzie na samotną akcje zdecydował się Paul Voss (Bora Argon 18). Goniła go ok. 25-osobowa grupa, a w niej jechało trzech „pomarańczowych” Felix Grossschartner, Davide Rebellin i Piotr Brożyna.

Grossschartner, który był niezwykle aktywny w początkowej fazie rywalizacji oraz Brożyna wykonali znakomitą pracę na swojego lidera, Rebellina. Dzięki ich staraniom Włoch miał siły by zaatakować i z nim zabrali się tylko Jan Tratnik oraz dwóch kolegów Vossa z drużyny, Emanuel Buchman i Gregor Muhlberger. Ciężar pogoni spoczywał na Rebellinie i Tratniku, ale nie byli oni w stanie doścignąć prowadzącego Vossa.

Zawodnik Bora – Argon 18 wjechał na metę z ponad minutową przewagą, a drugi był Muhlberger, który przyspieszył w końcówce. Trzecie miejsce zajął Tratnik, czwarte Buchman, a kolarz CCC Sprandi Polkowice zameldował się na 5. pozycji.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda