Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 30 października 2014

LangTeam/Szymon Gruchalski Dariusz Batek w Wibatech Fuji

(Fot. LangTeam/Szymon Gruchalski)
Dariusz Batek został nowym kolarzem ekipy Wiesława Ciasnochy Wibatech Fuji. Jak poinformował s24.pl kolarz, który ma przecież poważną przeszłość w MTB, po roku przerwy znów wraca na szosę.

Batek w sezonie 2013 reprezentował barwy nieistniejącej już szosowej grupy Bank BGŻ, a wcześniej CCC Polsat Polkowice. Teraz związał swoje losy z nową/starą polską grupą, w każdym razie praktycznie całkiem przebudowywaną na sezon 2015.


Jak już informowaliśmy grupa Wibatech Fuji w sezonie 2015 zostanie gruntownie przebudowana. Wiesław Ciasnocha wraz z Waldemarem Mrozkiem zajmą się polską częścią ekipy. Drugim członem zaopiekują się: Otto Peter (Niemcy) i Mario Wauch (Austria). Ci dyrektorzy sportowi odpowiadać będą za niemiecko-austriacką część zespołu, która będzie głównie ścigać się w tych krajach oraz w Szwajcarii. Składy będą się także mieszać miedzy sobą, ale to będzie ustalane na bieżąco w miarę potrzeb.

Skład całej ekipy będzie znany do końca października. Sezon przygotowań do sezonu 2015 Wibatech Fuji zacznie prawdopodobnie w lutym w Chorwacji.

Do tej pory Ciasnocha zakontraktował czterech kolarzy: Jacka Morajko (lider ekipy), Przemysława Sobieraja, Sylwestra Janiszewskiego i teraz Dariusza Batka. Czekamy na kolejne wieści.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda