Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "PZKol"
Czwartek, 5 maja 2016

KTK Kalisz/Piotr Zaradny Czubak wygrywa "O Puchar Prezydenta Grudziądza"

(Fot. KTK Kalisz/Piotr Zaradny)
Dawid Czubak został triumfatorem klasyfikacji końcowej Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza - I Memoriału Eugeniusza Gryndy. Ostatni etap padł łupem Bartosza Rudyka.

Finałowego dnia rywalizacji juniorski peleton zmierzył się z blisko 110-kilometrowym odcinkiem wokół Grudziądza. Zmagania obfitowały w ataki, a tym decydującym był odjazd 6-osobowej grupki.


Jechali w niej Bartosz Rudyk (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz), Filip Maciejuk (SMS Żyrardów), Antti-Jussi Juntunen (Finlandia), Martins Pluto (RIGA Cycling School), Arvydas Birenis (Litwa) i Vladyslav Scherban (Ukraina). Zameldowali się na mecie z przewagą kilkunastu sekund nad dużą grupą goniącą, a jako pierwszy na "kresce" był Rudyk. Drugie miejsce zajął Maciejuk, a trzecie Juntunen.

Dawid Czubak (KTK Kalisz - SMS Toruń) obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i odniósł końcowe zwycięstwo. Całe podium było biało-czerwone, gdyż stanęli na nim także Szymon Krawczyk (też KTK Kalisz - SMS Toruń) i Filip Maciejuk.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda