Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "verva-activejet.com"
Piątek, 12 sierpnia 2016

szymonsikora.pl/Szymon Sikora CCT: Stachowiak aktywny na drugim etapie

(Fot. szymonsikora.pl/Szymon Sikora)
Włoch Sacha Modolo z Lampre-Merida wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Czech Cycling Tour. Nowym liderem został Holender Wouter Wippert z Cannondale-Drapac. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem VERVA Activejet Team był Hiszpan Jordi Simon, który przyjechał 17.

Drugi etap rywalizacji w Czechach przebiegał zgodnie z zakładanym scenariuszem. Dość szybko uformowała się sześcioosobowa ucieczka, w której znalazł się Adam Stachowiak z VERVA Activejet Team. Peleton prowadzili kolarze Cannondale-Drapac, którzy nie pozwolili uciekinierom na wypracowanie zbyt dużej przewagi.


Stachowiak jechał aktywnie i wywalczył na etapie 5 sekund bonifikaty, wygrywając jeden z lotnych sprintów i raz będąc drugi.

Końcówka etapu to trzy 11-kilometrowe rundy wokół Unicova, gdzie peleton mocno się rozpędził i nie pozostawił szans uciekinierom, łapiąc ich 15 kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, gdzie Modolo pokonał Wipperta i Włocha Matteo Malucelliego.

- Nie mamy na tym wyścigu sprintera, więc chcieliśmy ten etap przejechać uważnie, ale i ekonomicznie. Najtrudniejszy etap przed nami i to właśnie w sobotę powinny rozstrzygnąć się losy wyścigu. Morale w zespole są wysokie, wszyscy czują się dobrze, więc czekamy na to, co przyniosą kolejne dwa dni - powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda