Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Sobota, 13 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański CCT: Hnik drugi na królewskim etapie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Karel Hnik z VERVA Activejet Team zajął drugie miejsc na trzecim etapie Czech Cycling Tour. Zwyciężył Włoch Diego Ulissi z Lampre-Merida, który objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na trzeci miejscu zmagania ukończył reprezentujący CCC Sprandi Polkowice - Davide Rebellin.

Trzeci etap był najtrudniejszym w całym wyścigu Czech Cycling Tour. Od samego startu trwały ataki, ale bardzo długo nie mogła wykrystalizować się ucieczka dnia. Bardzo szybka pierwsza godzina jazdy z jedną górską premią, spowodowało, że wielu zawodników straciło kontakt z peletonem.


W końcu udało się odjechać siedmioosobowej grupie, w której był Jordi Simon z VERVA Activejet Team. Hiszpan jechał aktywnie, wygrywając dwie lotne premie, ale peleton nie odpuszczał tego odjazdu i trzymał na bardzo bliską odległość. Pogoń prowadzili głównie kolarze CCC Sprandi Polkowice, a następnie Lampre-Merida.

Do finałowych rund w Sternberk dojechał praktycznie cały peleton i rozpoczęły się ataki na podjeździe Ecce Homo. Do ataku ruszył Karel Hnik i po chwili mieliśmy zaledwie 21-osobową grupę na czele.

Z czasem zbliżania się do mety grupka topniała, a na drugiej z trzech rund odjechali Hnik, Ulissi, Włoch Davide Rebellin z CCC i Holender Sebastian Langeveld z Cannondale-Drapac. Czwórka wjechała razem na ostatnią rundę, gdzie samotnie zaatakował Ulissi. Problemy z utrzymaniem tempa miał również Langeveld, ale ostatecznie dojechał do Hnika i Rebellina.

Ulissi zaczął odjeżdżać rywalom i wpadł na metę z blisko półminutową przewagą, co pozwoliło mu przejąć prowadzenie w wyścigu. Hnik finiszował na drugiej pozycji i jest czwarty w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem. Oczko wyżej w generalce plasuje się Rebellin, który 3. etap ukończył na najniższym stopniu podium.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda