Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "Informacja prasowa"
Niedziela, 14 sierpnia 2016

CCC Sprandi Polkowice/Mario Stiehl CCT: Davide Rebellin 3. w końcowej generalce

(Fot. CCC Sprandi Polkowice/Mario Stiehl)
Na finałowym etapie Czech Cycling Tour Davide Rebellin obronił 3. pozycję w klasyfikacji generalnej, wywalczoną dzień wcześniej na "królewskim etapie". Z grona zawodników VERVA ActiveJet na ostatnim odcinku zmagań u naszych południowych sąsiadów najwyżej uplasował się Jordi Simon, który finiszował 4. Na analogicznej pozycji w klasyfikacji generalnej zmagania ukończył Karel Hnik.

Ostatni etap wyścigu rozpoczął się w Ołomuńcu, a zakończył w Dolanach, gdzie rozegrano dziewięć, 9-kilometrowych rund. Było kilka mniejszych wzniesień na trasie, ale nie odegrały one większej roli w rywalizacji.


Ucieczka dnia uformowała się niedługo po starcie i jechali w niej Martijn Verschoor (Novo Nordisk), Sjoerd Kouwenhoeven (Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Wietse Bosmans (Beobank - Corendon), Michael Kukrle (Whirlpool Author), a także Paweł Cieślik (Verva ActiveJet) i Jon Bozicov (Adria Mobil) którzy dołączyli do czołówki nieco później.

Uciekinierzy otrzymali od peletonu przyzwolenie na wypracowanie prawie 6-minutowej przewagi, zanim rozpoczęła się pogoń. Była ona skuteczna i grupka została skasowana ok. 22 kilometry przed metą.

Na finałowych rundach CCC Sprandi Polkowice przesunęło się na czoło stawki i próbowało rozerwać grupę, by Davide Rebellin mógł powalczyć o awans w generalce. Niestety teren nie był wystarczająco ciężki, peleton się połączył i losy ostatniego etapu rozstrzygnął masowy sprint.

Wygrał go Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxells), przed Wouterem Wippertem (Cannondale-Drapac) i Ivanem Garcia Kortiną (Klein Constantia) . 12. był najszybszy z „pomarańczowych” Felix Grosschartner. Davide Rebellin zameldował się na 19.miejscu i zapewnił sobie w ten sposób miejsce na najniższym stopniu końcowego podium.

Na szczycie „pudła” stanął Diego Ulissi (Lampre Merida), a obok dwóch Włochów w top 3 był także Sebastian Langeveld (Cannondale-Drapac).

- Jestem bardzo zadowolony z tego trzeciego miejsca. Udało się je wywalczyć dzięki bardzo dobrej pracy zespołu na przestrzeni całego wyścigu. Pojechaliśmy też bardzo dobrze jazdę drużynową na czas, co pomogło nam usadowić się wysoko w klasyfikacji generalnej już na samym wstępie i mieliśmy dobrą pozycję do ataku. Moja forma jest całkiem dobra i liczę, że w drugiej połowie sezonu uda się wywalczyć jeszcze nie jeden dobry wynik - opowiadał Davide Rebellin.

- Śmiało mogę powiedzieć, że Hnik był najlepszym kolarzem tego wyścigu zaraz za Ulissim. O generalce zadecydowały różnice z drużynowej czasówki. Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, który pojechał tak jak zakładaliśmy - dodał dyrektor sportowy VERVA ActiveJet Piotr Kosmala.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda