Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "PZKol" "s24.pl"
Sobota, 7 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański CCC Tour Grody Piastowskie: Polivoda otwiera wyścig

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Oleksandr Polivoda (Kolss BDC Team) wygrał 1. etap CCC Tour Grody Piastowskie i został pierwszym liderem wyścigu. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem etapu był Dariusz Batek (Wibatech-Fuji) - 4. miejsce.

Na początek dolnośląskiej rywalizacji kolarze mieli do pokonania 185-kilometrowy odcinek z Chojnowa do Złotoryi. Na początku zmagań od peletonu oderwała się dwójka Willi Willwohl (LKT Team Brandenburg) i Andriy Khripta (Kolss – BDC). Wypracowali ponad 3-minutową przewagę, ale wystarczyła ona tylko do dojechania do podjazdu 1. kategorii pod Podgórki. Zostali oni doścignięci ponad 100 kilometrów przed metą.


Na tym wzniesieniu stawka mocno się podzieliła, a na czele uformowała się 27-grupka, z wszystkimi najmocniejszymi ekipami. Peleton gonił jednak bardzo mocno i wszystko się połączyło.

Grupa zasadnicza wjechała razem na 24-kilometrową rundę w Złotoryi, która była pokonywana trzykrotnie. Okrążenie było ciężkie, z dwoma podjazdami. Tam też stawka ponownie się poszarpała i na czoło wyszło ok. 25 kolarzy. Wśród nich byli Oleksandr Polivoda (Kolss BDC Team) i Michele Gazzara (Norda-MG.Kvis Vega), którzy przeprowadzili decydującą akcję. Oderwali się w dwójkę, a że współpraca goniących się nie układała, zdołali oni dojechać do mety. Wygrał Polivoda, Gazzara był drugi, a jako trzeci finiszował Vitaliy Buts (również Kolss-BDC).

W klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Polivoda, przed Gazzarą i Butsem. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Paweł Franczak (VERVA ActiveJet) - 4. miejsce, a na 5. pozycji plasuje się Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice). W czołowej dziesiątce jest także dwóch Polaków z Wibatech Fuji: 7. Dariusz Batek i 9. Marek Rutkiewicz - obaj tracą do lidera 25 sekund.Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda