Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Poniedziałek, 6 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Bardzo górski skład CCC Sprandi Polkowice przystąpi do kolejnej etapówki zaliczanej do UCI WorldTour, Tour de Suisse. Szwajcarski wyścig rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca.

- Do „ósemki” nominowaliśmy kilku świetnych górali. Wydaje się, że największe szanse na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej ma Victor de la Parte. Znakomicie jeździ po górach, co potwierdził m.in. w Tour of Croatia, a także jest mocny na czas. W tegorocznej edycji Tour de Suisse są aż dwie czasówki, więc będzie to bardzo przydatna umiejętność – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.


- Na podjazdach powinni mu towarzyszyć Felix Grossschartner, który również dobrze się spisał w Wyścigu dookoła Austrii, a także Sylwester Szmyd i Jan Hirt. Ten ostatni ma miłe wspomnienia ze Szwajcarii, gdyż przed rokiem jechał z najlepszymi na najtrudniejszym etapie, z metą na podjeździe w Solden i zajął 7.miejsce.

- Maciej Paterski będzie jak zwykle bardzo groźny dla rywali na tych ciężkich, ale nie typowo górskich odcinkach, natomiast Simone Ponzi spróbuje powalczyć w szybkich końcówkach. Wraca on do ścigania po kontuzji i może mu brakować jeszcze dynamiki. Myślimy już jednak w kontekście zbliżającego się Tour de Pologne i szlifowania formy na nasz polski wyścig.

Do składu na Tour de Suisse zostali również wybrani Branislau Samoilau oraz Jarosław Marycz, którzy będą wartościowymi pomocnikami dla liderów ekipy.

Wyścig dookoła Szwajcarii należy do najtrudniejszych etapówek w kolarskim kalendarzu. Nie tylko z uwagi na wymagającą trasę, ale też obsadę. Wielu zawodników przygotowujących się do Tour de France wybiera właśnie tę imprezę, by osiągnąć na lipiec szczytową formę.

Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 11-19 czerwca. W programie znalazły się dwie jazdy indywidualne – otwierająca zmagania czasówka w Baar (6,4km) oraz przedostatni etap w Davos (16,8km). Poza tym zaplanowano aż trzy etapy z metą na podjeździe – etap 5. do Cari, 6. do Amden i ten najtrudniejszy, 224-kilometrowy odcinek do austriackiej stacji narciarskiej w Solden. Pozostałe etapy mają pagórkowaty charakter i niewykluczone, że typowi sprinterzy nie będą mieć żadnej okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami na finiszu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse (11-19 czerwca, 2.UWT): Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Sylwester Szmyd, Maciej Paterski, Simone Ponzi, Branislau Samoilau, Jarosław Marycz.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda