Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Wtorek, 11 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Grupa CCC Sprandi Polkowice ogłosiła 7-osobowy skład, który weźmie udział w czterodniowym wyścigu Czech Cycling Tour.

- Na starcie staną dwaj Czesi jeżdżący w naszej ekipie, czyli Josef Cerny i Jan Hirt. Jest to dla nich bardzo prestiżowy i ważny wyścig i z pewnością będą chcieli się pokazać przed swoimi kibicami z jak najlepszej strony – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.


Tegoroczna edycja ma podobny układ co przed rokiem. Wyścig rozpoczyna się zatem od 20-kilometrowej jazdy drużynowej na czas, a po niej rozegrane zostaną trzy pagórkowate etapy. Najtrudniejszy wydaje się być ten trzeci, z Mohelnice do Sternberk, na którym zaplanowano aż 8 premii górskich.

- W drużynówce liczymy na dobrą postawę naszych czasowców – Cernego, Nikolay’a Mihaylova, a także Stefana Schumachera. Etapy ze startu wspólnego nie mają typowo górskiego charakteru, ale w zeszłym roku mocno podzieliła się na nich stawka. Jeden z odcinków, ten do Sternberk, padł łupem typowego górala jakim jest Hirt – dodaje.

Organizatorzy imprezy postanowili w tym sezonie podnieść rangę zawodów do kategorii 2.1. W związku z tym na starcie staną czołowe ekipy na świecie, a wśród nich m.in. Etixx-Quick Step, Team Sky, czy też Bora-Argon 18.

Rok temu, w ramach reprezentacji Polski, w czeskim wyścigu ścigali się kolarze polkowickiej ekipy, a najwyżej w końcowym zestawieniu uplasował się Mateusz Taciak – 15.lokata. Hirt, który reprezentował wtedy kontynentalną ekipę młodzieżową Etixx, odniósł sukces etapowy, a w generalce zajął 8. miejsce.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour (2.1, 13-16.08): Piotr Brożyna, Josef Cerny, Jan Hirt, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Stefan Schumacher, Sylwester Szmyd.

Program wyścigu:

13.08 – Etap 1 (TTT) – Unicov – Unicov, 20.4 km
14.08 – Etap 2 – Olomouc – Unicov, 178 km
15.08 – Etap 3 – Mohelnice – Sternberk, 199 km
16.08 – Etap 4 – Olomouc – Dolany, 144.9 km

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda