Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» CCC Polsat Polkowice

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe > CCC Polsat Polkowice

Źródło:  "s24.pl" "teambgz.pl"
Środa, 18 maja 2011

s24.pl/Tomasz Piechal Janiaczyk nowym liderem Bałtyk-Karkonosze Tour

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Po zwycięstwie na drugim etapie Bałtyk-Karkonosze Tour prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Błażej Janiaczyk. Reprezentant CCC Polsat Polkowice wyprzedził w finałowym sprincie na ulicach Grodziska Wlkp. Niemców Rudigera Seliga (Jenatec Cycling) oraz Theo Rheinhardta (KED Bianchi Berlin).

Etap rozpoczął się w Sierakowie. Kolarze mieli w środę do przejechania ponad 110 km, na trasie umieszczono siedem lotnych premii. Bardzo szybko na atak zdecydowali się Piotr Szobryn (BGŻ Team) oraz Paweł Charucki (CCC Polsat Polkowice).


Kiedy do mety było jeszcze ok. 15 kilometrów do dwójki śmiałków doskoczyło kolejnych pięciu zawodników. Silnie pracujący w peletonie polkowiczanie ostatecznie skasowali jednak ucieczkę.

- Bardzo ładna akcja Piotra Sztobryna, ale zbyt wiele ekip miało interes w zlikwidowaniu odjazdu. W sumie etap przejechany na remis z czego jestem bardzo zadowolony, bo ciągle mamy 4 kolarzy w czołówce – powiedział Radosław Romanik (BGŻ Team), który sześciokrotnie w swojej karierze wygrywał Bałtyk-Karkonosze Tour.

W generalce Janiaczyk wyprzedza Marcela Kalza (KED Bianchi Berlin) oraz Wojciecha Ziółkowskiego (BDC Team).

Jutro odbędzie się trzeci etap dookoła Zbąszynka (102 km). Po drodze kolumna wyścigu odwiedzi również Babimost.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda