Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 19 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Maximilian Beyer wygrywa w Opalenicy

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Niemiec Maximilian Beyer wygrał 2. etap Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Na drugim miejscu finiszował Johim Ariesen, który zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepiej z biało-czerwonych w Opalenicy spisał się Maciej Paterski, finiszując na trzecim miejscu.

Trzeciego dnia zmagań w 24. edycji Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour kolorowy peleton wjechał do Wielkopolski. 2. etap prowadził z Kościana do Opalenicy i liczył blisko 177-kilometrów. Na początek organizatorzy zaserwowali miejscowym kibicom niemałą atrakcję, ponieważ kolarze trzykrotnie w krótkich odstępach czasu finiszowali na ulicy Nacławskiej, gdzie wyznaczono premie lotne. W żółtej koszulce zmagania rozpoczął Johim Ariesen, ale atak na pozycję lidera zapowiadali biało-czerwoni.


Po wyjeździe na otwartą przestrzeń ukształtował się odjazd dnia w składzie: Adam Koryczan (De Rosa Rybnik), Patrick Schubert (Team Isaac Tourgau) i Antonio Di Sante (GM Europa Ovini), który za cel obrał sobie niebieską koszulkę najaktywniejszego kolarza imprezy. Harcownicy zdołali wypracować sobie niespełna trzy minuty przewagi, ale na niewiele się to zdało, ponieważ peleton, podobnie jak wczoraj był bezlitosny.

Przygoda trójki zakończyła się 20 kilometrów przed linią mety. Wówczas z przodu pojawiły się pociągi sprinterów. Już na miejskich rundach rozegrała się prawdziwa batalia o zwycięstwo etapowe. Największym sprytem na ostatnich metrach wykazał się Maximilian Beyer. Na drugim miejscu w Opalenicy zameldował się Johim Ariesen, który zachował prowadzenie w wyścigu. Skład podium 2. etapu uzupełnił Maciej Paterski. Zieloną koszulkę zachował Cameron Bayly.

Wyniki 2. etapu
 Mini sondaż

Czy Polak wygra etap na Bałtyk-Karkonosze Tour 2016?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda