Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 22 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Mateusz Taciak zwycięzcą 24. edycji

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Mateusz Taciak został zwycięzcą 24. edycji Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016. Ostatni, królewski etap z metą w Karpaczu wygrał jego kolega z CCC Sprandi Polkowice Maciej Paterski, a na drugim miejscu zmagania ukończył Kamil Zielińśki (Domin).

W niedzielę kolarze biorący udział w Bałtyk-Karkonosze Tour 2016 rozegrali dwa etapy. Pierwszym z nich była tradycyjna czasówka wiodąca przez karkonoską Przełęcz Okraj, gdzie najszybszy okazał się Mateusz Taciak. Dzięki temu zawodnik CCC Sprandi Polkowice objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i koszulce lidera stanął do popołudniowej odsłony wyścigu.

Blisko 90-kilometrowa trasa ostatniego etapu wiodła z Piechowic do Karpacza. Zaraz po machnięciu chorągiewką i wyjeździe z miasta z przodu znaleźli się: Sjoerd Kouwenhoven (Metec-TKH), Lukas Steridten (UR Krositzer Giant) i Andrey Sazanov (GM Europa Ovini). Najsłabszym z tej trójki, której przewaga maksymalnie oscylował w granicach dwóch minut był Kouwenhoven. Do pozostałej dwójki dojechali, jeszcze przed Przełęczą Okraj, Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet) i Wojciech Franczak (De Rosa Rybnik).

Popularny ”Bodek” w niedzielę czuł się znakomicie. Podopieczny Piotra Kosmali szybko odstawił swoich towarzyszy ucieczki i samotnie pognał w kierunku Karpacza. Do szczęścia zabrakło mu mniej już 3-kilometrów, ponieważ przy wjeździe na ostatnie okrążenie peleton prowadzony przez CCC Sprandi Polkowice notował do niego jakieś 20 sekund starty.

W wyścigu na kreskę najszybszy był Maciej Paterski, który ograł innego z biało-czerwonych Kamila Zielińskiego (Domin Sport). Podium ostatniego etapu uzupełnił Davide Pacchiardo (GM Europa Ovini). Problemów z utrzymaniem żółtej koszulki nie miał Taciak, który tym samym powtórzył swój sukces z 2013 roku. Pozostałe miejsca na podium również zajęli ”pomarańczowi” Paterski i Mihaylov. Dodatkowo podopieczni Roberta Krajewskiego sięgnęli po zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Po pozostałe dwa trykoty sięgnęli: Luksa Steidten (UR-Krositzer Giant) – zieloną najlepszego górala i Benjamin Hill (Attaque Team Guesto) - niebieską dla najaktywniejszego zawodnika całej imprezy.

6. etap wyniki

głosów: 4

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda