Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 22 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Mateusz Taciak zwycięzcą 24. edycji

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Mateusz Taciak został zwycięzcą 24. edycji Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016. Ostatni, królewski etap z metą w Karpaczu wygrał jego kolega z CCC Sprandi Polkowice Maciej Paterski, a na drugim miejscu zmagania ukończył Kamil Zielińśki (Domin).

W niedzielę kolarze biorący udział w Bałtyk-Karkonosze Tour 2016 rozegrali dwa etapy. Pierwszym z nich była tradycyjna czasówka wiodąca przez karkonoską Przełęcz Okraj, gdzie najszybszy okazał się Mateusz Taciak. Dzięki temu zawodnik CCC Sprandi Polkowice objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i koszulce lidera stanął do popołudniowej odsłony wyścigu.

Blisko 90-kilometrowa trasa ostatniego etapu wiodła z Piechowic do Karpacza. Zaraz po machnięciu chorągiewką i wyjeździe z miasta z przodu znaleźli się: Sjoerd Kouwenhoven (Metec-TKH), Lukas Steridten (UR Krositzer Giant) i Andrey Sazanov (GM Europa Ovini). Najsłabszym z tej trójki, której przewaga maksymalnie oscylował w granicach dwóch minut był Kouwenhoven. Do pozostałej dwójki dojechali, jeszcze przed Przełęczą Okraj, Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet) i Wojciech Franczak (De Rosa Rybnik).

Popularny ”Bodek” w niedzielę czuł się znakomicie. Podopieczny Piotra Kosmali szybko odstawił swoich towarzyszy ucieczki i samotnie pognał w kierunku Karpacza. Do szczęścia zabrakło mu mniej już 3-kilometrów, ponieważ przy wjeździe na ostatnie okrążenie peleton prowadzony przez CCC Sprandi Polkowice notował do niego jakieś 20 sekund starty.

W wyścigu na kreskę najszybszy był Maciej Paterski, który ograł innego z biało-czerwonych Kamila Zielińskiego (Domin Sport). Podium ostatniego etapu uzupełnił Davide Pacchiardo (GM Europa Ovini). Problemów z utrzymaniem żółtej koszulki nie miał Taciak, który tym samym powtórzył swój sukces z 2013 roku. Pozostałe miejsca na podium również zajęli ”pomarańczowi” Paterski i Mihaylov. Dodatkowo podopieczni Roberta Krajewskiego sięgnęli po zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Po pozostałe dwa trykoty sięgnęli: Luksa Steidten (UR-Krositzer Giant) – zieloną najlepszego górala i Benjamin Hill (Attaque Team Guesto) - niebieską dla najaktywniejszego zawodnika całej imprezy.

nurek...

Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda