Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 19 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Maciej Paterski po 2. etapie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Najlepszym z Polaków na trasie 2. etapu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016 był Maciej Paterski. Zawodnik CCC Sprandi Polkowice finiszował na 3. miejscu, przegrywając tylko z dwoma klasowymi sprinterami. Jak zawodnik grupy CCC Sprandi Polkowice ocenił swój występ?

- Dzisiaj od startu próbowaliśmy zabierać się w akcje. Nasz sprinter Eryk Latoń ma lekkie problemy ze zdrowiem, dlatego dostaliśmy pozwolenie na ataki. Gdy to się nie udało zapadła decyzja, że ja spróbuję go zastąpić. Na ostatnich metrach byłem bardzo dobrze ustawiony, pomógł mi Mateusz Taciak. Udało się zafiniszować i wywalczyć 3. miejsce, co uważam za dobry wynik – mówił popularny ”Patera”.


- Co do dalszych odcinków płaskich wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł Eryk. Ja na pewno będę chciał powalczyć na niedzielnym etapie, bo tam będą bardzo ciężkie rundy i myślę, że końcówka powinna mi leżeć. Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną to w CCC Sprandi Polkowice mamy wielu kolarzy, którzy mogą powalczyć, na pewno Mateusz Taciak i Leszek Pluciński. Zobaczymy, kto będzie się najlepiej czół w górach i na tego postawimy – dodawał.

 Mini sondaż

Czy Maciej Paterski wygra etap na BTK 2016?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda