Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 17 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Maciej Paterski pierwszym liderem

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) został pierwszym liderem 24. edycji wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Pozostałe dwa trykoty, które były do wzięcia w Kołobrzegu zgarnęli Kamil Zieliński (Domin Sport) i Cameron Bayly (Attaque Team Gusto).

Od prologu w formie kryterium ulicznego rozpoczęły się zmagania w 24. edycji wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016. Ściganie poprzedziła minuta ciszy, poświęcona Januszowi Maceluchowi wieloletniemu głównemu dyrektorowi wyścigu, który dziś rano zmarł. Bardzo ładny gest na starcie wykonały włodarze Kołobrzegu, którzy rozdali kolarzom czarne wstążki na znak żałoby.


Po chwili zadumy i refleksji rozpoczęły się emocje stricte sportowe. Prym wśród startujących wiodła ekipa CCC Sprandi Polkowice. ”Pomarańczowi” mieli zakusy na wszystkie trzy trykoty, ale ostatecznie udało się zdobyć jedną, aczkolwiek tę najważniejszą żółtą. Na podium publiczności pokazał się Maciej Paterski, który zgromadził 15 "oczek". Pozostałe dwa zgarnęli Kamil Zieliński (Domin Sport) niebieską, a także gość z zagranicy Cameron Bayly (Attaque Team Gusto) zieloną.

TOP 3 prologu:

1. Maciej Paterski (CCC SPRANDI Polkowice) 15 pkt

2. Cameron Bayly (Attaque Team GUSTO) 11 pkt

3. Kamil Zieliński (DOMIN SPORT) 11 pkt

.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda