Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 21 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Johim Ariesen wygrał 4. etap

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Na mecie 4. etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016 najlepszy okazał się Johim Ariesen, który nie dał szans rywalom na mecie w Lubaniu. Holender zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu finiszował Maciej Paterski, który znów był najlepszy z biało-czerwonych.

W piątym dniu zmagań w Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2016 zawodnicy musieli zmierzyć się ze 173-kilometrową trasą wiodącą z Kożuchowa do Lubania. Podczas gdy pierwsza połowa etapu była właściwie płaska, w końcówce, już na rundach organizatorzy przygotowali dla kolarzy małą niespodziankę w postaci niewielkiej, aczkolwiek znaczącej hopki.


Rywalizacja na 4. etapie miały początkowo inny przebieg niż w poprzednich dniach. Od samego startu w Kożuchowie poszedł pełen gaz, który porwał grupę zasadniczą i trudno było uformować jakąkolwiek ucieczkę. Ta sztuka udała się dopiero po przejechaniu 50 kilometrów, gdy z przodu znaleźli się: Martin Bauer (UR-Krositzer), Aleksandrer Leduchowski (De Rosa) i Jesper Schduter (WPG Amsterdam). Trójka szybko zyskała 8 minut przewagi, ale na niewiele się to zdało, ponieważ najsilniejsze grupy w peletonie miały sytuację pod kontrolą.

Około 35 kilometrów przed metą z grupy najlepszych urwał się Nicolas Pietrula (Dukla Praha), który miał ochotę na finisz na lotnych premiach. Solowy kolarz szybko zredukował dwie minuty przewagi, jakie dzieliły go od czołówki, ale było to niewielkie wzmocnienie, gdyż akcja została skasowana już na rundach w Lubaniu. W wariackiej końcówce szans rywalom powtórnie nie dał Johim Ariesen, który wygrał drugi etap podczas tegorocznej edycji i dzięki temu zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu 4. etap ukończył Nils Schomber, a trzeci, ku uciesze licznie zgromadzonych fanów był Maciej Paterski.

4. etap wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda