Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Polskie ekipy szosowe

s24.pl > Kolarstwo > Polskie ekipy szosowe

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 22 maja 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański BKT: Dominacja CCC Sprandi pod Okraj

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Zawodnicy ekipy CCC Sprandi Polkowice zdominowali zmagania na 5. etapie wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Po zwycięstwo i koszulkę lidera sięgnął Mateusz Taciak, a na drugim miejscu uplasował się Maciej Paterski.

Przed południem został rozegrany kolejny, 5. etap wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Była nim jazda indywidualna na czas z Kowar na Przełęcz Okraj. Kolarze pokonywali dystans 11,6 kilometra a trasa w całości miała charakter wznoszący ze średnim nachyleniem powyżej 5 % a momentami nachylenie wynosiło około 13%.


Najlepszy czas na Przełęczy Okraj, gdzie znajdowała się meta czasówki, uzyskał zawodnik ekipy CCC Sprandi Polkowice Mateusz Taciak, który wykręcił rezultat 25:30. Na drugim miejscu z czasem 26:24 uplasował się Maciej Paterski, a trzecie miejsce zajął Niki Mihaylov. Bułgar osiągnął rezultat 26:34.

W godzinach popołudniowych zostanie rozegrany ostatni etap wyścigu z Piechowic do Karpacza. Kolarze pokonają niewielki dystans blisko 90 kilometrów z bardzo trudnymi podjazdami na górskie premie w Michałowicach, na Przesiece w Borowicach i na Przełęcz Kowarską.

5. etap wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda